Στα… παράθυρα είναι η θέα!

Η Εθνική Ελλάδος… ανοίγει το δεύτερο «παράθυρο» των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019, υποδεχόμενη την Εσθονία (23/02, 18:30) στα «Δύο Αοράκια».

Σε νέες περιπέτειες μπαίνει η Εθνική Ομάδα στα προκριματικά του FIBA World Cup 2019!

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δίνει ακόμα δύο ματς στο «παράθυρο» του Φεβρουαρίου, αρχής γενομένης από αυτό με την Εσθονία (23/02, 18:30) στα «Δύο Αοράκια».

Με… σύμμαχο την καλή ψυχολογία από το 2-0 του «παραθύρου» του Νοεμβρίου και τον κόσμο της Κρήτης, οι παίκτες της «επίσημης αγαπημένης» θα επιδιώξουν μόνο τη νίκη, κόντρα στην «άγνωστη», αλλά επικίνδυνη ομάδα του πρώην παίκτη των Παναθηναϊκού και Άρη, Τιτ Σοκ.

Λαρεντζάκης, Κόνιαρης και Χαραλαμπόπουλος έμειναν εκτός, με τους δύο πρώτους να αντιμετωπίζουν θέματα τραυματισμών, ωστόσο διαβεβαιώθηκε πως θα αγωνιστούν κόντρα στην Μεγάλη Βρετανία (25/02, 18:00).

Αναλυτικά η 12άδα: Γιάννη Αθηναίου, Παναγιώτη Βασιλόπουλο, Χάρη Γιαννόπουλο, Νίκο Γκίκα, Λεωνίδα Κασελάκη, Δημήτρη Κατσίβελη, Μιχάλη Λούντζη, Δημήτρη Μαυροειδή, Βαγγέλη Μαργαρίτη, Γιάννη Μπουρούση, Λευτέρη Μποχωρίδη και Ντούσαν Σάκοτα.

Το πρόγραμμα στον Όμιλο της Εθνικής: 

Η’ Όμιλος 
14:00 Ισραήλ-Μεγάλη Βρετανία 
18:30 Ελλάδα-Εσθονία 
Βαθμολογία: Ελλάδα 4, Ισραήλ 3, Εσθονία 3, Μ. Βρετανία 2.

Το πρόγραμμα στους υπόλοιπους ομίλους:

Α’ Όμιλος 
18:30 Λευκορωσία-Ισπανία 
21:00 Μαυροβούνιο-Σλοβενία 
Βαθμολογία: Ισπανία 4, Μαυροβούνιο 3, Σλοβενία 3, Λευκορωσία 2. 

Β’ Όμιλος 
19:30 Λετονία-Ουκρανία 
20:00 Σουηδία-Τουρκία
Βαθμολογία: Τουρκία 4, Ουκρανία 3, Λετονία 3, Σουηδία 2. 

Γ’ Όμιλος 
19:45 Λιθουανία-Ουγγαρία 
20:00 Πολωνία-Κόσοβο 
Βαθμολογία: Λιθουανία 4, Πολωνία 3, Ουγγαρία 3, Κόσοβο 2. 

Δ’ Όμιλος 
19:00 Κροατία-Ρουμανία 
21:45 Ιταλία-Ολλανδία  
Βαθμολογία: Ιταλία 4, Ρουμανία 3, Ολλανδία 3, Κροατία 2. 

Ε’ Όμιλος 
21:00 Βοσνία-Βέλγιο 
21:45 Γαλλία-Ρωσία  
Βαθμολογία: Γαλλία 4, Βοσνία 3, Ρωσία 3, Βέλγιο 2. 

ΣΤ’  Όμιλος 
18:00 Βουλγαρία-Τσεχία 
21:45 Ισλανδία-Φινλανδία 
Βαθμολογία: Τσεχία 4, Φινλανδία 3, Βουλγαρία 3, Ισλανδία 2. 

Ζ’ Όμιλος 
19:00 Αυστρία-Γεωργία 
20:30 Γερμανία-Σερβία 
Βαθμολογία: Γερμανία 4, Σερβία 4, Γεωργία 2, Αυστρία 2.

Πηγή: gazzeta.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com