Στα τέσσερα σταμάτησε ο Οικονόμος!

Ευρεία νίκη σημείωσε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης απέναντι στον Τύρναβο με σκορ 4 – 1, στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν, το συγκρότημα του Κώστα Κατσάρα έφθασε τους έξι βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα των Τάκη Παραφέστα – Νίκου Αλεξούλη έμεινε στους τρεις βαθμούς.

Νωρίς νωρίς και με τη συμπλήρωση του 12ου λεπτού  ο Δημήτρης Τόλιος έκανε το 1 – 0 για τον Οικονόμο, ενώ με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Στέλιος Πατσιωτός έφερε το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Γιάννης Μπάκος ύστερα από υπόδειξη του κ. Μπουρουζίκα.

Βέβαια, οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι προβάδισμα στο 57ο λεπτό με σκόρερ αυτή τη φορά τον Λάζαρο Κουμπούρα με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 68ο λεπτό ο Κακαράντζας με ιδανικό πλασέ πέτυχε το 3 – 1 για το συγκρότημα του Κώστα Κατσάρα.

Τέλος, στις καθυστερήσεις του αγώνα ο νεαρός Δραχαλίβας σημείωσε το 4 – 1 για τους «πράσινους» ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Κώστα Παληγιάννη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Καραΐσκος, Λεβέντης, Κολιός, Κουμπούρας, Σακοράφας Β. (64′ Κακαράντζας), Μιφτάρι (87′ Σακοράφας Χρ.), Γκαμπέτας (81′ Σαπάκος), Χάμος, Δραχαλίβας, Τόλιος (77′ Παληγιάννης).

Τύρναβος (Τάκης Παραφέστας – Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Καρακάνος, Ντονούδης (70′ Καλέσης Απ.), Βλιώρας, Μπάκος, Κοκόμπελης (56′ Γαλάνης), Γανός (73′ Παυλόπουλος), Φιλίππου, Πατσιωτός, Τζιόλας, Γκαντρής (61′ Τσακίρης).

Μπουρουζίκας, Τσατσαρώνης, Παπαδημητρίου.