Στην έδρα του είναι ισχυρός!

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και στις νίκες πανηγύρισε ο Ροδιακός σήμερα το απόγευμα, όπου επικράτησε με 5 – 1 του Τοξότη για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη δύο αγωνιστικές πριν είχε επικρατήσει με 3 – 1 του Μεσοχωρίου και σήμερα σημείωσε ακόμη μία εμφατική νίκη στο γήπεδο του, κερδίζοντας αυτή τη φορά το σύνολο του Χρήστου Γκάτα με δύο γκολ παραπάνω!

Έτσι, ο Ροδιακός έφθασε τους έξι βαθμούς, ενώ τρεις λιγότερους έχει ο Τοξότης Λάρισας μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 35ο λεπτό ο Γκαμπέτας με ιδανικό τελείωμα έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους, ενώ στο 50ο λεπτό ο Τόρης με σουτ από θέση βολής σημείωσε το 2 – 0 για τον Ροδιακό.

Ο Τοξότης μπήκε ξανά στο παιχνίδι στο 65ο λεπτό με τον Νταναβάρα όπου μείωσε σε 2 – 1 με πλασέ ύστερα από πάσα του Τσέλα, ενώ πέντε λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 με σκόρερ αυτή τη φορά τον Γκαμπέτα με φοβερό σουτ από τα 40 μέτρα!

Στη συνέχεια και στο 80ο λεπτό, ο Γκαμπέτας σημείωσε χατ – τρικ και πέτυχε το 4 – 0 για τον Ροδιακό με ψηλοκρεμαστό σουτ, ενώ το τελικό 5 – 1 διαμόρφωσε ο Πέρπερας με ψύχραιμο πλασέ, αφού πέρασε και τον πορτιέρο του Τοξότη, Αποστόλη Ράιδο.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Θόδας, Βόγγολης (77′ Μπιζιώτας), Χαστάς, Φούντας, Γεροστέργιος, Σπάχος, Τόρης, Γκαμπέτας, Πατρίκου (57′ Καλέσης Αχ.), Μάρκος (82′ Μπαρμπής), Πέρπερας.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ράιδος, Παπαϊωάννου (32′ Τσέλα), Τσιμπόλης, Μπουρουτζίκας (65′ λ.τ. Δεμερτζής), Τάκε, Γκουσγκούνης (82′ Τσίτσαβος), Παπαδημητρίου, Γιαννακός, Γκαραβέλης (50′ Κάνος), Νταναβάρας, Κίτσιος Κ..