Στην Αμπελιά η πρώτη νίκη του Αστέρα Μελισσοχωρίου

Μεγάλοι νικητές αναδείχτηκαν στο γήπεδο της Αμπελιάς οι παίκτες του Σπύρου Μούτσιου, οι οποίοι επικρατήσαν των γηπεδούχων με σκορ 0 – 2.

Με τη νίκη αυτήν η ομάδα του Αστέρα Μελισσοχωρίου έφτασε τους 4 βαθμούς και την δεύτερη θέση (στη πρεμιέρα είχε αναδειχθεί ισόπαλη με την ομάδα του Ελευθεραί, 1-1). Στον αντίποδα, η ομάδα του Ολυμπιακού Αμπελιάς απέτυχε σε δεύτερη σερί παιχνίδι στην έδρα του να πανηγυρίσει τη πρώτη νίκη του νίκη στο πρωτάθλημα, μένοντας στον έναν βαθμό της πρεμιέρας με τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων.

Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ο παίκτης του Αστέρα Μελισσοχωρίου, Βαγγέλης Χαρούλης, ο οποίος ήταν εκείνος που έκρινε την έκβαση του παιχνιδιού μιας και τα δύο τέρματα ήταν δική του προσωπική υπόθεση.

Αρχικά, στο 25ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την πολύ όμορφη μεταβίβαση του συμπαίκτη του, Λιάγκα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μαγαζιώτη «γράφοντας» το 0 – 1. Τη… σφραγίδα του στο τελικό 0 – 2 για την ομάδα του, ο επιθετικός των φιλοξενουμένων την έβαλε λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα και συγκεκριμένα στο 84ο λεπτό, όταν μετά από το όμορφο τακουνάκι του Χατζή νίκησε για δεύτερη φορά των τερματοφύλακα της Αμπελιάς.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Μαγαζιώτης, Κουρμπάτι, Τασούλης, Δεμέστιχας, Καλπίας, Κωνσταντάς, Ζαφειρούλης (60′ Μιστάκου), Παλαμίδας (75′ Δομανόλδος), Καραμπλής, Γεωργούλας, Λαζαρίδης.

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Καραλής (81′ Χατζής Κ.), Γουργιώτης, Καραπέτσας, Αβδουλάς, Χατζής Γ. (73′ Κυριάκος), Νούσιας (57′ Μπιρόλ), Χαρούλης, Λιάγκας, Δημόπουλος (78′ Βουτυρίτσας), Βογιατζής.