Στην επανάληψη «καθάρισε» ο Άγιος

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Άγιος Γεώργιος ο οποίος επιβλήθηκε με σκορ 2 – 0 του Μυραικού και έτσι μείωσε σε -3 (σ.σ. ξεκίνησε με -6 το φετινό πρωτάθλημα).

Ο Άγιος απείλησε μόλις στο 2′ όταν το σου του Γούναρη πέρασε μόλις άουτ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 30′ όταν το δυνατό σουτ του Νέστωρα ανάγκασε τον Τρίγκα σε δύσκολη επέμβαση. Το 0 – 0 παρέμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στον Άγιο ο οποίος αρχικά στο 60′ άνοιξε το σκορ με δράστη τον Μπασδάνη έπειτα από όμορφη σέντρα του Δημακόπουλου και λάθος της άμυνας ο Μπασδάνης με όμορφο πλασέ πέτυχε το 1 – 0. Ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ο Φαδάκης βρέθηκε σε θέση τετ – α – τετ διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του Νίκου Τρίγκα.

Στην αμέσως επόμενη φάση ο Γούναρης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μάλλος ο οποίος όμως έστειλε την μπάλα άουτ και το 2 – 0 παρέμεινε μέχρι την λήξη.

Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων (Νικός Τρίγκας): Τρίγκας Νταλίπης (80’ Μπάφας), Σακελλαρίου, Παπαδημητρίου, Θανόπουλος (60’ Μάλλος), Δημακόπουλος, Πελεκάνος, Δημακόπουλος, Καρακώστας (50’ Καραλοπουλος), Δημουλάς (46’ Φαδάκης), Γούναρης, Μπασδάνης.

Μυραϊκός (Παπαθανασίου): Καραφέριας ,Μπέζας, Βαλτινός, Κόκκινος, Ψιμούλης (80’ Τσαρούχας) , Χασιώτης Γκερλιώτης, Ζαρκαδούλας Βλάνδος , Λυμτσιούλης, Νεστωρας.