Στη κορυφή Όλυμπος Γόννων και Α.Ε. Βουναίνων – Πολλά τα γκολ στην Α΄1 ΕΠΣΛ

Στη κορυφή του 1ου Ομίλου συνεχίζει ο Όλυμπος Γόννων, κερδίζοντας τον Σ.Σ. Ραψάνης με το εντυπωσιακό 5 – 0, φτάνοντας τους δέκα πόντους και παραμένοντας μόνος πρώτος στη κορυφή.

Στο δεύτερο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, η Α.Ε. Βουναίνων πέρασε από το «Βιολογικό» με οτ φτωχό 1 – 0, και έμεινε μόνη πρώτη στη κορυφή, μιας και ο Παναγροτικός Νίκαιας ηττήθηκε με 3 – 0 στη Βαμβακού από το τοπικό Ατρόμητο.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Βερδικούσια 3 – 3 Συκούριο
Κουλούρι 2 – 1 Πανιώνιος
Δρυμός 0 – 3 Δήμητρα Γιάννουλης
Ιπποκράτης 0 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου
Βαλανίδα 3 – 2 Αιγάνη
Μαρμαρίνη 0 – 1 Δένδρα
Γόννοι 5 – 0 Σ.Σ. Ραψάνης
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 2 – 2 Πελασγιώτιδα

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      11 – 1   10
2. Δένδρα      12 – 4   9
3. Δήμητρα Γιάννουλης      8 – 3   8
4. Πελασγιώτιδα      8 – 5   8
5. Ακαδημία Τυρνάβου      6 – 3   8
6. Κουλούρι      7 – 6   7
7. Πανιώνιος      6 – 5   7
8. Δρυμός      5 – 5   7
9. Βαλανίδα      4 – 7   6
10. Σ.Σ. Ραψάνης      3 – 10   3
11. Συκούριο      8 – 6   2
12. Ιπποκράτης      4 – 6   2
13. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      8 – 11   2
14. Μαρμαρίνη      4 – 7   1
15. Βερδικούσια      4 – 10   1
16. Αιγάνη      4 – 10   0

Η Επόμενη (5η) Αγωνιστική

Συκούριο 20/10 Πανιώνιος
Δήμητρα Γιάννουλης 20/10 Βερδικούσια
Ακαδημία Τυρνάβου 20/10 Κουλούρι
Αιγάνη 20/10 Δρυμός
Δένδρα 20/10 Ιπποκράτης
Σ.Σ. Ραψάνης 20/10 Βαλανίδα
Πελασγιώτιδα 20/10 Μαρμαρίνη
Γόννοι 20/10 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αστραπή Ν. Πολιτείας 2 – 1 Μελισσοχώρι
Πύρρος 1 – 0 Γλαύκη
Ναρθάκι 1 – 5 Υπέρεια
Ελευθεραί 1 – 1 Ραχούλα
Βαμβακού 3 – 0 Παναγροτικός Νίκαιας
Αγ. Ανάργυροι 1 – 0 Προμηθέας
Λαρισαϊκός 0 – 1 Βούναινα
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 1 Γαλήνη

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      10 – 1   12
2. Βαμβακού      10 – 4   9
3. Παναγροτικός Νίκαιας      8 – 3   9
4. Πύρρος      5 – 2   8
5. Υπέρεια      9 – 7   7
6. Αστραπή Ν. Πολιτείας      4 – 3   7
7. Άγιοι Ανάργυροι      3 – 2   7
8. Ραχούλα      3 – 2   7
9. Ελευθεραί      3 – 4   5
10. Γλαύκη      5 – 3   4
11. Μελισσοχώρι      4 – 5   4
12. Προμηθέας      1 – 6   3
13. Ναρθάκι      4 – 9   3
14. Γαλήνη      2 – 7   3
15. Λαρισαϊκός      2 – 8   2
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      1 – 6   0

Η Επόμενη (5η) Αγωνιστική

Μελισσοχώρι 20/10 Γλαύκη
Υπέρεια 20/10 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Ραχούλα 20/10 Πύρρος
Παναγροτικός Νίκαιας 20/10 Ναρθάκι
Προμηθέας 20/10 Ελευθεραί
Βούναινα 20/10 Βαμβακού
Γαλήνη 20/10 Αγ. Ανάργυροι
Λαρισαϊκός 20/10 Αναγέννηση Φαρσάλων

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...