Στη Ραψάνη το ντέρμπι, «μίλησε» στο φινάλε ο Κατσαμάκας!

Τη νίκη της αγωνιστικής σημείωσε ο Σ.Σ. Ραψάνης όπου έφυγε από τη Μαρμαρίνη με τους τρεις βαθμούς της νίκης με 2 – 1, νίκη που ήρθε με ανατροπή για το συγκρότημα του Δημήτρη Γκαραγκούνη!

Με τους τρεις βαθμούς από τη Μαρμαρίνη έφυγε λοιπόν ο Σ.Σ. Ραψάνης που έφθασε τους τριάντα οκτώ βαθμούς και συνεχίζει στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στην αντίπερα όχθη, οι «κόκκινοι» του Γιάννη Μπουρνάκα δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα και έμειναν στους τριάντα τέσσερις βαθμούς και τη πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 12ο λεπτό, ο Μιχάλης Κρητικός με μία όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ κέρδισε τον Κοτσιανούλη και έβαλε τη Μαρμαρίνη μπροστά στο σκορ.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Γιώργος Τσιούτης πέτυχε την ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 με πλασέ σε αντεπίθεση των φιλοξενουμένων και μετά από κάθετη πάσα του Μπίμπα.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και στο 77ο λεπτό, ο Μιχάλης Κρητικός εκτέλεσε φάουλ για τους γηπεδούχους και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κοτσιανούλη, με τον Γκαντόγλου να παίρνει τη μπάλα στην επαναφορά και εν τέλει να μπλοκάρει τη μπάλα ο πορτιέρο του Σ.Σ. Ραψάνης.

Η ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 ήρθε στο 90′! Ο Κώστας Σινάνι έκανε τη βαθιά πάσα και τον λάθος υπολογισμό της μπάλας από τον τερματοφύλακα της Μαρμαρίνης, Μπρούσα εκμεταλλεύτηκε ο Αντώνης Κατσαμάκας όπου σε κενή εστία πλάσαρε και έδωσε τη πολύτιμη στους φιλοξενούμενους!

Πάντως, εκτός από τα τρία γκολ, η Μαρμαρίνη είχε σημαντικές στιγμές με τους Νάτση (52′), (76′) και Λιόλιο (54′) στο παιχνίδι, ενώ ο Σ.Σ. Ραψάνης απώλεσε ευκαιρίες στο ματς με τους Σινάν Τζ. (25′), (45′), Τσιούτης (50′) και Καρπέτη (75′).

Τέλος, οι άνθρωποι του Σ.Σ. Ραψάνης ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Χειμάρρου Μαρμαρίνης για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι, όπως συγχαίρουν και τη διαιτησία του κ. Βασιλού και των βοηθών κ. Πατέτσου και κ. Στάμου.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Μπρούσας, Βλάχος, Γκέκας, Λιόλιος, Σαχινίδης (81′ Λαβαρίνος), Νάτσης, Τζουλάι, Κρητικός, Βουγλάνης (88′ Νάστος), Γκαντόγλου, Βάρσος Στ. (65′ Γλουστιάνος).

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Κοτσιανούλης, Γκαραγκούνης Δ., Λιάμης, Δικόπουλος, Ιωάννου (55′ Γκιώνης), Σινάνι Κ., Γκαραγκούνης Γ., Τσιούτης (65′ Καρπέτης), Μπίμπα, Σινάν Τζ., Κατσαμάκας.