Στις καθυστερήσεις πέτυχαν ότι δεν κατάφεραν σε 90′!

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Αστέρας Μελισσοχωρίου και Πύρρος Βορειοηπειρωτών Λάρισας (1 – 1), βρίσκοντας σκορ αμφότεροι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι έκαναν τέσσερις τους βαθμούς τους στον βαθμολογικό πίνακα του δευτέρου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έκαναν πέντε τους πόντους τους.

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι όπου αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων, ο Πύρρος είχε οριζόντιο δοκάρι στο 67′ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Λέτσιου σε ένα σημείο όπου ο Αστέρας είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης και τις φάσεις για να πετύχει πρώτος σκορ.

Τελικά στο 90’+2′ ο Λεσάι κέρδισε πέναλτι και ο Βαγγέλης Τζιόγκας δεν αστόχησε από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι ανοίγοντας το σκορ.

Η χαρά τους όμως δεν διήρκησε περισσότερο από τρία λεπτά. Και αυτό διότι στο 90’+5′ μετά από σέντρα του Βαγγέλη Χαρούλη και «στοπάρισμα» με το στήθος του Ζαφειρίου, ο τελευταίος με δυνατό βολ – πλανέ κέρδισε οτν Ξύτσα για το τελικό 1 – 1, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης Β., Μαλαχτάρης, Κολοβός, Αβδουλάς, Αγγελακόπουλος, Σουλιώτης, Γκουντάρας (65′ Λιάγκας), Χαρούλης, Καφαντάρης (65′ Ζαφειρίου), Καραμάνος.

Πύρρος Βορειοηπειρωτών (Δημήτρης Βλάχος): Ξύτσας, Μαρούδης, Κάτσης, Μάρης, Λέτσιος, Τζιόγκας, Κλάους (74′ Λεσάι), Δημόπουλος, Μπούζο (53′ Φουρκιώτης), Σάρα (68′ Λάττα), Νικούλης.