Στους αγώνες πλέι άουτ ο Τύρναβος, ισόπαλος με το Κιλελέρ

Ο Τύρναβος δεν κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα και τη νίκη που θα ήθελε, καθώς ήρθε ισόπαλος με σκορ 1 – 1 με το Κιλελέρ στη 30η και τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας!

Με τριάντα τέσσερις βαθμούς τερμάτισε στη κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και θα πάει στους αγώνες μπαράζ ως πρώτη η ομάδα του Βαγγέλη Τζιόλα, ενώ το σύνολο των Φώτη Πλίτση – Γιάννη Βαΐτση είχε κερδίσει εδώ και αρκετές αγωνιστικές τη παραμονή και τερμάτισε στην ένατη θέση έχοντας συγκεντρώσει σαράντα ένα πόντους!

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 45′ λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Στέλιος Πατσιωτός κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος πέτυχε το 1 – 0 από τα έντεκα βήματα καθώς κέρδισε τον Γιώργο Παναγιωτόπουλο.

Προς το φινάλε του αγώνα και στο 81′ ο Θανάσης Αργύρης έκανε το 1 – 1 και έφερε την ισορροπία στο παιχνίδι, ενώ στις καθυστερήσεις πήγε να γίνει και ο άνθρωπος του αγώνα, όμως τη προσπάθεια του σταμάτησε ο έμπειρος τερματοφύλακας του Τυρνάβου, Θάνος Χαλκιάς και αυτό ήταν το τελικό σκορ…

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς, Αυλογιάρης, Κόκκας, Πατσής, Καρράς, Δασκαλόπουλος, Κατσαβός, Λιάκος, Κατσαρός, Μπάκος Ι. (85′ Ιωαννίδης), Πατσιωτός.

Α.Ε. Κιλελέρ (Φώτης Πλίτσης – Γιάννης Βαΐτσης): Παναγιωτόπουλος, Ξηροκώστας (46′ λ.τ. Ζιόμπουρας), Μουρατάι, Κολιός, Παλάσκας, Καρακάνος, Παπαγιαννούλης, Φορτομάρης (46′ λ.τ. Γουρνάρης), Κουσιώρας, Αργύρης, Λαβαντσιώτης (78′ Αρσενόπουλος).