Στο ντέρμπι Αετών κέρδισε το Μακρυχώρι!

Με τους τρεις βαθμούς από το γήπεδο της Αμυγδαλέας έφυγε ο Αετός Μακρυχωρίου, εκεί όπου επικράτησε με 1 – 2 της τοπικής ομάδας στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Α΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου με αυτό το «διπλό» και σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΟΕ στην Αγιά, ανέβηκε ξανά στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας κι έφθασε τους τριάντα τέσσερις βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο αυτό δεν ήρθε και ο Αετός Αμυγδαλέας υποχώρησε στη τελευταία θέση της βαθμολογίας με δέκα επτά πόντους.

Στο 5ο λεπτό της συνάντησης ο Αετός Μακρυχωρίου ξεκίνησε με γκολ, εκεί όπου ο Γιάννης Κολοβός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αντώνη Κωνσταντίνου για το 0 – 1 σε φάση διαρκείας με κοντινό πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιάννη Αντωνόπουλου.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 58ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε παράβαση του Ντάλλα από αμυντικό του Αετού Μακρυχωρίου. Ο Σωτήρης Περδίκης ανέλαβε την εκτέλεση από τα έντεκα βήματα και ήταν εύστοχος για το 1 – 1.

Η λύση για τους φιλοξενούμενους και το 1 – 2 ήρθε στο 70ο λεπτό, με σκόρερ τον Δημήτρη Σιάτρα με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Φουσίκα, σκορ το οποίο έμεινε και μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Κουκούλη.

Τέλος, οι άνθρωποι του Αετού Αμυγδαλέας εκφράζουν παράπονα για τη διαιτησία του κ. Κουκούλη.

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Παπαδάμου (66′ Καλαντζής), Ντάσκας (73′ Πλης), Παραφέστας, Περδίκης, Βαρλάγκας, Ανδριανόπουλος (46′ Φιλίππου), Παρασκευούδης, Κουρούκας, Τσεκούρας (85′ Γκαραβέλης), Ντάλλας.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Σταμέλος, Σιάτρας, Μάρκου, Τσιαντούλης, Μπέτσιος (46′ Πούτας), Καλούσης, Κλούρας, Αντωνόπουλος (46′ Μπόντε), Φουσίκας (72′ Τζίκα Ίλ.), Γκαμπέτας (90′ Λάλλας), Κολοβός.