«Στραβοπάτημα» για Σμόλικα

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στη Φαλάνη, εκεί όπου ο Σμόλικας υποδέχθηκε τη Δόξα Βλαχογιαννίου στο πλαίσιο της 15ης στροφής της Α΄ΕΠΣΛ με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Έτσι, ο Σμόλικας Φαλάνης έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μόνος του στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας κι έχει είκοσι επτά βαθμούς, ενώ από την άλλη, το Βλαχογιάννι έφθασε τους δέκα τέσσερις πόντους και βρίσκεται στην δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παναγιώτης Μπαντής πλάσαρε από θέση βολής, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Πέτρου Καραναστάση και ο Σωκράτης Φακίτσας που βρισκόταν μέσα στη φάση, με κοντινό πλασέ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους και η ισοφάριση του σκορ και το 1- 1 ήρθε στο 80ο λεπτό. Ο Λευτέρης Γάλλος που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή στη θέση του Τσιρογιάννη, με ιδανικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Δόξας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο κ. Νίτσας έδειξε τη δεύτερη κίτρινη και συνάμα τη κόκκινη κάρτα στον Μάριο Γκουρομπίνο.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Τσιρογιάννης (68′ Γάλλος), Σκούπρας, Κολοβός, Δολιάνης, Ταστεμερίδης (63′ λ.τ. Ζιώγας), Μπαλαμώτης, Λιούσκας, Βενέτης (68′ Τεκέδης), Τάχας (60′ Κατσαρός), Κακαβίτσης.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βλιώρας, Μητούλας, Πάσος (86′ Γεωργούλης), Μάρκου, Αθανασούλης, Μωυσίδης (82′ Λάκης), Πάτσης, Φακίτσας, Μπαντής, Ιγγλέζος, Γκουρομπίνος.