«Στραβοπάτημα» για τα Πλατανούλια στο Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση

Αν και ο Ηρακλής Πλατανουλίων προηγούνταν με σκορ 0 – 2, το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος κατάφερε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιάννη Νινίκα παρά τη σημερινή εκτός έδρας ισοπαλία συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα επτά βαθμούς, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Παναγιώτη Σεβαστού έφθασε τους τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Χίντα έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Τσοπάνογλου έκανε τη κάθετη πάσα και ο Σιούλας με ιδανικό πλασέ πέτυχε το 0 – 2 για τα Πλατανούλια που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος με δύο γκολ στο 70′ και στο 81′ το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση σημείωσε δύο γκολ κι έτσι το 2 – 2 ήταν το τελικό σκορ.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Καρκατζιάς, Μαυρίδης (75′ Δεσπόπουλος), Τσάτσος, Κατσής, Παπακωστούλης, Καραφύλλης, Χίντα, Σιούλας (65′ Ματράκης Γ.), Τσοπάνογλου (60′ Ράσα), Σπανός (70′ Μαμάκος), Κερίμι.