«Στραβοπάτημα» για τα Πλατανούλια, το ντέρμπι του 2ου ομίλου στο Καλοχώρι

Ο Ηρακλής Πλατανουλίων «στραβοπάτησε» στο Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση και έτσι είχαν την ευκαιρία να τον πλησιάσουν αρκετές ομάδες στη βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας.

Νίκες στην 8η «στροφή» του πρωταθλήματος πέτυχαν η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, το Μεγάλο Ελευθεροχώρι και ο Ροδιακός, ενώ ισόπαλα έληξαν τα παιχνίδια σε Καλύβια και Δασοχώρι.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Χαραυγή 0 – 3 α.α. Μεγ. Ελευθεροχώρι
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 2 – 2 Πλατανούλια
Καλύβια 1 – 1 Ακαδημία Ελασσόνας
Αναγένννηση Ευαγγελισμού 3 – 2 Καρυά
Μαρίνος Αντύπας 1 – 7 Ροδιακός
Δασοχώρι 1 – 1 Συκέα

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Πλατανούλια      18 – 4   17
2. Αναγέννηση Ευαγγελισμού  17 – 11   16

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ακαδημία Ελασσόνας      14 – 11   15

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ροδιακός      23 – 8   15
5. Συκέα      18 – 11   14
6. Δασοχώρι      12 – 8   14
7. Καλύβια      15 – 14   14
8. Μεγ. Ελευθεροχώρι      13 – 11   14
9. Καρυά     18 – 23   7
10. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      12 – 19   4
11. Μαρίνος Αντύπας      7 – 20   3
12. Χαραυγή      0 – 21   0

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Μεγ. Ελευθεροχώρι 14/12 Πλατανούλια
Ακαδημία Ελασσόνας 3 – 0 α.α. Χαραυγή
Καρυά 14/12 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Συκέα 14/12 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Δασοχώρι 14/12 Μαρίνος Αντύπας
Ροδιακός 15/12 Καλύβια

2ος Όμιλος

Στον 2ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας συνέχισε με νίκη αυτή τη φορά απέναντι στη Δόξα Ομορφοχωρίου, ενώ νικήτρια στο ντέρμπι αναδείχθηκε η Αναγέννηση Καλοχωρίου απέναντι στην Ανθούπολη.

Πάντως, νίκες σε αυτή την αγωνιστική σημείωσαν οι Αετόλοφος, Τοξότης Λάρισας, Θερμαϊκός Στομίου και Αμπελόκηποι.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Νέο Περιβόλι 2 – 5 Αετόλοφος
Ομορφοχώρι 0 – 4 Ηρακλής Χάλκης
Τοξότης Λάρισας 3 – 1 Πυργετός
Στόμιο 3 – 1 Λάρισα ’88
Ανθούπολη 1 – 2 Καλοχώρι
Αμπελόκηποι 2 – 1 Ελάτεια

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Χάλκης      31 – 5   22
2. Καλοχώρι      25 – 11   21

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ανθούπολη      21 – 11   15

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πυργετός      14 – 14   13
5. Ελάτεια      13 – 17   12
6. Αμπελόκηποι      10 – 10   12
7. Τοξότης Λάρισας      9 – 15   9
8. Αετόλοφος      12 – 15   7
9. Ομορφοχώρι      8 – 16   6
10. Στόμιο      10 – 15   5
11. Λάρισα ΄88      9 – 18   4
12. Νέο Περιβόλι      11 – 25   4

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Ηρακλής Χάλκης 14/12 Πυργετός
Λάρισα ’88 14/12 Ομορφοχώρι
Αετόλοφος 14/12 Τοξότης Λάρισας
Καλοχώρι 14/12 Στόμιο
Ελάτεια 14/12 Νέο Περιβόλι
Αμπελόκηποι 14/12 Ανθούπολη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...