«Στραβοπάτημα» για τον Προμηθέα

Την ευκαιρία να βρεθεί μόνος του στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ έχασε ο Προμηθέας, όπου ήρθε ισόπαλος με σκορ 1 – 1 σήμερα το απόγευμα με τη Ραχούλα.

Έτσι, το σύνολο του Βαγγέλη Στεφανή «μοιράζεται» τη πρώτη θέση με τη Νίκαια έχοντας έντεκα βαθμούς, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Χρήστου Αρχοντή έφθασε τους τέσσερις πόντους με το σημερινό βαθμό.

Στο 38ο λεπτό ο Νίκος Πατσιούρας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γκούλιου, με αυτή τη φάση να καταγράφεται για λογαριασμό των γηπεδούχων, ενώ οι φιλοξενούμενοι «χαμογέλασαν» στο 55ο λεπτό. Δέκα λεπτά μετά λοιπόν την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Αντώνης Μηταλούλης με κεφαλιά ύστερα από τη σέντρα του Στέλιου Χριστοδούλου, κέρδισε τον Ιωαννίδη και έστειλε τη μπάλα στο πλεκτό του Προμηθέα για το 0 – 1.

Βέβαια, η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 83ο λεπτό. Ο Αρσένης με ιδανικό τελείωμα πέτυχε τέρμα και αφού σημείωσε το 1 – 1 διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο σημερινό παιχνίδι που έλαβε χώρα στο γήπεδο της Κοιλάδας.

Προμηθέας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Πατσούρας, Κολοκυθόπουλος, Καρβουνάρης, Ρουμπιές (63′ Αρσένης), Σκαφιδάς, Πατσιούρας Δ., Δολμές, Κοτρώτσιος, Τριτάρης, Παπαδόντας.

Δόξα Ραχούλας (Χρήστος Αρχοντής): Γκούλιος, Τζανακούλης, Καψάλης, Σκάκος Β., Αντωνόπουλος, Χασιώτης, Τσακαβίτης, Χριστοδούλου (80′ Φακίτσας), Γκαραβέλας, Σταμπουλάκης, Μηταλούλης (62′ Παπαχρήστος).