Συνέχισαν με νίκες Γόννοι & Δένδρα, «έπιασε» στη πρώτη θέση τα Βούναινα ο Παναγροτικός Νίκαιας!

Εντυπωσιακή και η 7η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας, καθώς τόσο στον 1ο όσο και στον 2ο όμιλο, σημειώθηκαν πολλά γκολ και τα τελικά αποτελέσματα έφεραν πολλές ομάδες να βρίσκονται στις πρώτες θέσεις του πίνακα της βαθμολογίας.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Συκούριο 3 – 2 Ακαδημία Τυρνάβου
Αιγάνη 1 – 3 Δήμητρα Γιάννουλης
Δένδρα 2 – 0 Πανιώνιος
Σ.Σ. Ραψάνης 1 – 2 Βερδικούσια
Πελασγιώτιδα 0 – 1 Κουλούρι
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 3 – 1 Δρυμός
Γόννοι 2 – 1 Ιπποκράτης
Βαλανίδα 1 – 1 Μαρμαρίνη

Η Βαθμολογία (7η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      16 – 3   16
2. Δένδρα      18 – 6   16
3. Δήμητρα Γιάννουλης      13 – 4   15
4. Κουλούρι      11 – 9   13
5. Δρυμός      9 – 9   11
6. Πελασγιώτιδα      8 – 6   10
7. Πανιώνιος      10 – 9   10
8. Βαλανίδα      8 – 12   10
9. Συκούριο      12 – 10   8
10. Ακαδημία Τυρνάβου      9 – 12   8
11. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      13 – 15   8
12. Μαρμαρίνη      6 – 8   6
13. Βερδικούσια      8 – 13   6
14. Ιπποκράτης      6 – 9   4
15. Σ.Σ. Ραψάνης      6 – 17   3
16. Αιγάνη      8 – 16   2

Η Επόμενη (8η) Αγωνιστική

Αιγάνη 09/11 Συκούριο
Ακαδημία Τυρνάβου 09/11 Δένδρα
Δήμητρα Γιάννουλης 09/11 Σ.Σ. Ραψάνης
Πανιώνιος 09/11 Πελασγιώτιδα
Βερδικούσια 09/11 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Κουλούρι 09/11 Γόννοι
Δρυμός 09/11 Μαρμαρίνη
Ιπποκράτης 09/11 Βαλανίδα

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μελισσοχώρι 2 – 2 Ραχούλα
Παναγροτικός Νίκαιας 4 – 1 Υπέρεια
Προμηθέας 0 – 1 Γλαύκη
Βούναινα 2 – 2 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Γαλήνη 0 – 2 Πύρρος
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 0 Ναρθάκι
Λαρισαϊκός 0 – 2 Ελευθεραί
Βαμβακού 1 – 0 Αγ. Ανάργυροι

Η Βαθμολογία (7η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      15 – 6   15
2. Παναγροτικός Νίκαιας      16 – 11   15
3. Ελευθεραί      9 – 4   14
4. Ραχούλα      9 – 5   14
5. Πύρρος      9 – 5   14
6. Βαμβακού      14 – 9   13
7. Υπέρεια      15 – 11   13
8. Άγιοι Ανάργυροι      9 – 6   13
9. Αστραπή Ν. Πολιτείας      12 – 7   11
10. Μελισσοχώρι      11 – 12   8
11. Γλαύκη      8 – 10   7
12. Αναγέννηση Φαρσάλων      5 – 8   5
13. Ναρθάκι      6 – 13   5
14. Προμηθέας      2 – 10   3
15. Λαρισαϊκός      4 – 14   3
16. Γαλήνη      4 – 15   3

Η Επόμενη (8η) Αγωνιστική

Παναγροτικός Νίκαιας 09/11 Μελισσοχώρι
Ραχούλα 09/11 Προμηθέας
Υπέρεια 09/11 Βούναινα
Γλαύκη 09/11 Γαλήνη
Αστραπή Ν. Πολιτείας 09/11 Αναγέννηση Φαρσάλων
Πύρρος 09/11 Λαρισαϊκός
Ναρθάκι 09/11 Αγ. Ανάργυροι
Ελευθεραί 09/11 Βαμβακού

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...