Συνέχισαν με νίκες Γόννοι & Δένδρα – Στη κορυφή το Ελευθεραί

Με νίκες προχώρησαν στην 9η Αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας Όλυμπος Γόννων, Κεραυνός Δένδρων και Δήμητρα Γιάννουλης συνεχίζοντας να αποτελούν την πρώτη τριάδα στον 1ο Όμιλο της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Στον 2ο Όμιλο, ο Α.Ο. Ελευθερών με τη νίκη του έφτασε τους είκοσι βαθμούς και έμεινε μόνος πρώτος, αφήνοντας τη Δόξα Ραχούλας στη δεύτερη θέση μετά την ισοπαλία στη Γαλήνη. Συνωστιμός από τη δεύτερη θέση έως και την 10η.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Σ.Σ. Ραψάνης 2 – 2 Αιγάνη
Συκούριο 1 – 3 Δένδρα
Πελασγιώτιδα 3 – 1 Ακαδημία Τυρνάβου
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 2 – 4 Δήμητρα Γιάννουλης
Γόννοι 4 – 1 Πανιώνιος
Μαρμαρίνη 0 – 1 Βερδικούσια
Βαλανίδα 0 – 1 Κουλούρι
Ιπποκράτης 2 – 1 Δρυμός

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      26 – 4   22
2. Δένδρα      22 – 7   22
3. Δήμητρα Γιάννουλης      19 – 6   21
4. Πελασγιώτιδα      13 – 8   16
5. Κουλούρι      12 – 15   16
6. Δρυμός      13 – 11   14
7. Βερδικούσια      10 – 13   12
8. Πανιώνιος      12 – 15   10
9. Βαλανίδα      9 – 17   10
10. Ιπποκράτης      12 – 11   10
11. Συκούριο      13 – 15   8
12. Ακαδημία Τυρνάβου      10 – 16   8
13. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      15 – 20   8
14. Μαρμαρίνη      6 – 12   6
15. Αιγάνη      12 – 18   6
16. Σ.Σ. Ραψάνης      8 – 21   4

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Σ.Σ. Ραψάνης 23/11 Συκούριο
Δένδρα 23/11 Πελασγιώτιδα
Αιγάνη 23/11 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Ακαδημία Τυρνάβου 23/11 Γόννοι
Δήμητρα Γιάννουλης 23/11 Μαρμαρίνη
Πανιώνιος 23/11 Βαλανίδα
Βερδικούσια 23/11 Ιπποκράτης
Κουλούρι 23/11 Δρυμός

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μελισσοχώρι 1 – 0 Προμηθέας
Βούναινα 1 – 1 Παναγροτικός Νίκαιας
Γαλήνη 1 – 1 Ραχούλα
Αναγέννηση Φαρσάλων 0 – 1 Υπέρεια
Λαρισαϊκός 2 – 1 Γλαύκη
Αγ. Ανάργυροι 1 – 2 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Βαμβακού 0 – 0 Πύρρος
Ελευθεραί 2 – 1 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Ελευθεραί      13 – 5   20
2. Ραχούλα      14 – 6   18
3. Βούναινα      19 – 10   17
4. Υπέρεια      19 – 14   17
5. Παναγροτικός Νίκαιας      18 – 14   16
6. Πύρρος      12 – 8   16
7. Αστραπή Ν. Πολιτείας      17 – 11   15
8. Βαμβακού      14 – 11   14
9. Άγ. Ανάργυροι      12 – 10   14
10. Μελισσοχώρι      14 – 13   14
11. Γλαύκη      9 – 14   7
12. Λαρισαϊκός      9 – 18   7
13. Γαλήνη      7 – 16   7
14. Αναγέννηση Φαρσάλων      8 – 12   6
15. Ναρθάκι      9 – 17   6
16. Προμηθέας      2 – 15   3

Η Επόμενη (10η) Αγωνιστική

Βούναινα 23/11 Μελισσοχώρι
Προμηθέας 23/11 Γαλήνη
Παναγροτικός Νίκαιας 23/11 Αναγέννηση Φαρσάλων
Ραχούλα 23/11 Λαρισαϊκός
Υπέρεια 23/11 Αγ. Ανάργυροι
Γλαύκη 23/11 Βαμβακού
Αστραπή Ν. Πολιτείας 23/11 Ελευθεραί
Πύρρος 23/11 Ναρθάκι

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...