Συνέχισε με νίκη ο Σ.Σ. Ραψάνης

Σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, ο Σ.Σ. Ραψάνης κατάφερε και πέρασε από την έδρα της Ομόνοιας επικρατώντας με 0 – 1.

Μετά από αυτή την νίκη στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, η ομάδα της Ραψάνης έφτασε στους 30 βαθμούς και ισοβαθμεί στη 2η θέση με Ανάβρα και Χειμάδι. Από την άλλη η Ομόνοια βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 14 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα και έτσι το πρώτο 45λεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε δίχως να έχουμε σκορ με τους παίκτες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στην «επανάληψη» τώρα οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Ντέμης Γκαραγκούνης με πλασέ, μετά από ωραία ατομική ενέργεια, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Τα λεπτά περνούσαν και ο Σ.Σ. Ραψάνης κρατούσε το υπέρ του αποτέλεσμα και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή στο ματς, τον βρήκε νικητή με 0 – 1.

Οι άνθρωποι της Ομόνοιας εκφράζουν πολλά παράπονα για τη σημερινή διαιτησία του κ. Καρδούλα και των βοηθών του κ. Δημερά και κ. Λανάρα.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κουτσογιαννούλης, Μακρής, Τανός, Μούτσα, Τζήμας, Δάλλας, Τριανταφύλλου, Μπράτσος (55′ Μπουνάρας), Γκούτρας, Βούκουτος, Μωυσιάδης (68′ Πλίτσης).

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης, Δικόπουλος, Πατσώνης, Ιωάννου, Σινάνι Ερ., Σινάνι Ζ. (46′ Μπίμπα), Σινάνι Κ., Ρωμνιός, Σινάν Τζ. (85′ Γκιώνης), Γκαραγκούνης Ντ. (80′ Γκαραγκούνης Γ.), Γαγάρας.