ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2015 - 2016 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Συνέχισε με πεντάρα ο Προμηθέας!

Ακόμη μία νίκη πρόσθεσε στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄τοπικής κατηγορίας ο Προμηθέας, όπου και επιβλήθηκε εκτός έδρας της Μάνδρας με 5 – 2!

Η ομάδασ του Βαγγέλη Στεφανή κατάφερε από το πρώτο μέρος να δείξει τις διαθέσεις που είχε, καθώς σημείωσε τέσσερα τέρματα στα πρώτα 18 λεπτά της αναμέτρησης! Έτσι, έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς έως τώρα στο πρωτάθλημα, ενώ το συγκρότημα του Κώστα Τσολακίδη έμεινε στους έντεκα βαθμούς.

Στο 3ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, ο Σεΐζης έκανε μία σέντρα – σουτ από τα δεξιά και αφού η μπάλα βρήκε σε σώμα παίκτη της Μάνδρας κατέληξε στα δίχτυα του Σοφιατζίδη για το 0 – 1.

Έξι λεπτά μετά, ο Προμηθέας έκανε δύο τα τέρματα του, καθώς ο Καρκατζιάς με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στο πλεκτό της Μάνδρας. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να βρίσκουν δίχτυα, με τον Παπαδόντα στο 13ο λεπτό με σουτ από θέση βολής.

Μάλιστα, στο 18ο λεπτό η ομάδα του Βαγγέλη Στεφανή διεύρυνε το σκορ σε 3 – 0, με το σουτ του Πότση μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Καραπετσάνη, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 49ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 4 – 1 με τη κεφαλιά του Νίκου Παπαδόπουλου.

Στο 72ο λεπτό τώρα, ο Δολμές ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5 – 1 για τον Προμηθέα, ενώ το τελικό σκορ και το 5 – 2 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Καλφούντζος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Α.Ε. Μάνδρα 2016 (Κώστας Τσολακίδης): Σοφιατζίδης, Δημητρέλης, Φονιάς, Παπαδόπουλος Ν., Μπακογιάννης, Τσαδόγλου Γ., Καλφούντζος, Τζίκος Π. (70′ Μητρούσιας), Παπαδόπουλος Γ., Φασούλας, Τσιούτσιας (65′ Φωτάκης).

Προμηθέας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Καραπετσάνης, Δολμές, Πατσής, Σκαφιδάς, Τριτάρης, Ρουμπιές, Ηλιόπουλος, Καρκατζιάς (67′ Κολοκυθόπουλος), Παπαδόντας (71′ Πατσιούρας Δ.), Σεΐζης (75′ Καρβουνιάρης).