Συνέχισε τη… παράδοση ο Παναγροτικός Νίκαιας

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση του, ο Παναγροτικός Νίκαιας, όπως και πέρυσι έτσι και φέτος πέρασε από την έδρα του Προμηθέα Λάρισας με το ίδιο σκορ. Αυτό του 1 – 0, «χτίζοντας» σιγά – σιγά μια μίνι παράδοση κόντρα στους «κυανόλευκους» του Βαγγέλη Στεφανή.

Μοναδικός σκόρερ της συνάντησης ο Νικολακούλης που στο 13ο λεπτό βρισκόμενος μέσα στη περιοχή του Προμηθέα «ψηλοκρέμασε» τον Θοδωρή Ιωαννίδη, διαμορφώνοντας από νωρίς και το τελικό σκορ του 0 – 1.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, με τον Προμηθέα να «πατά» καλύτερα στην επανάληψη φτάνοντας μάλιστα κοντά στο γκολ της ισοφάρισης στο φινάλε, με τον Τζουρτζουκλή να αστοχεί από πλεονεκτική θέση για γκολ στο 90’+2′. Νωρίτερα ούτε ο Ρουμπιές δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κωνσταντίνου.

Προμηθέας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Καπετανόπουλος (78′ λ.τ. Χολέβας), Παϊτέρης, Χατζησαββίδης, Τσούτσας, Φώτης (72′ λ.τ. Πατσιούρας Δ.), Ψύρρας, Κατσαμπέλας, Τζουρτζουκλής, Δολμές, Ρουμπιές.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κωνσταντίνου, Ψαρούλης Δ., Χουσενάι, Αετόπουλος, Παπακώστας, Ψαρούλης Α., Πανδρεμένος, Φάσας (85′ Τσιάρας), Ανδρεόπουλος (55′ Σώκος), Καραφέριας (90′ Νούσιας), Νικολακούλης (70′ Γκατζούλης Λ.).