Συναρπαστικό ματς στην Αμυγδαλέα!

Όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Αμυγδαλέας προκειμένου να παρακολουθήσουν από κοντά το παιχνίδι του Αετού με τον ΠΟΕ έμειναν σαφώς ικανοποιημένοι μετά και το τελικό σκορ, 3 – 3!

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για τη 18η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας και πήραν από ένα βαθμό.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι για το συγκρότημα του Γιώργου Λιάπη, καθώς ο Τόλης Πολύζος με κεφαλιά στο 3ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Αντωνόπουλου έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Μάλιστα, με τη συμπλήρωση των δέκα πρώτων λεπτών του αγώνα η Αμυγδαλέα διπλασίασε τα τέρματα της. Ο Γιάννης Αντωνόπουλος εκτέλεσε και πάλι φάουλ, όμως αυτή τη φορά ο Μάριος Πίρε με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΠΟΕ.

Στην επανάληψη τώρα και στο 63ο λεπτό, ο Γιώργος Καρβούνης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, όμως από εκεί και πέρα τη σκυτάλη πήραν οι παίκτες του ΠΟΕ που κατάφεραν να φύγουν και με τον βαθμό από τη σημερινή αναμέτρηση.

Βέβαια, ο Αετός Αμυγδαλέας είχε μία σημαντική ευκαιρία για να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ, όμως το σουτ του Σάρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής απέκρουσε ο τερματοφύλακας του ΠΟΕ κι ενώ η μπάλα σταμάτησε και στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

88′ σουτ του Σάρα έξω από τη περιοχή απέκρουσε και μετά η μπάλα χτύπησε η μπάλα στο δοκάρι

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Κορλός, Ευαγγελούλης, Σκούπρας, Πολύζος, Αντωνόπουλος, Υφαντής, Ανδριανόπουλος (67′ Χατζηϊωαννίδης), Καρβούνης, Πίρε (86′ Σάρα), Κουρούκας (88′ Μπακαβέλλος).