Συναρπαστικό ματς στη πρεμιέρα με νικητή τον Άρη Κουλουρίου!

Με ανατροπή του σκορ ο Άρης Κουλουρίου πήρε τη νίκη στη πρώτη αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας απέναντι στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης σε ένα γεμάτο από γκολ (3 – 2) παιχνίδι!

Το συγκρότημα του Γιώργου Νεράτζη ξεκίνησε με το «δεξί» τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα και στην επιστροφή του συλλόγου στη κατηγορία αυτή. Μάλιστα, πήρε και τους πρώτους τρεις βαθμούς στο νέο πρωτάθλημα.

Στον αντίποδα, οι «κόκκινοι» του Γιάννη Μπουρνάκα αν και προηγήθηκαν δύο φορές στον αγώνα δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα στη πρεμιέρα και κρατούν την εμφάνιση για τη συνέχεια.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Σπύρος Καρπέτης «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση με πλασέ από γύρισμα του Κώστα Βουγλάνη και ο Σωτήρης Μοσχοβίτης απάντησε δύο λεπτά μετά πραγματοποιώντας το 1 – 1.

Στην επανάληψη του ματς και στο 66ο λεπτό ο Χρήστος Ντούρμας έβαλε ξανά τη Μαρμαρίνη μπροστά στο σκορ με μία όμορφη απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο 79ο λεπτό ο Σωτήρης Μοσχοβίτης πέτυχε νέο γκολ και τη νέα ισοφάριση του σκορ.

Το «φιλί της ζωής» στον Άρη Κουλουρίου έδωσε ο Τάσος Δέλλας με δικό του τέρμα στο 85ο λεπτό, με το 3 – 2 να μένει μέχρι το τελευταίο «σφύριγμα» του κ. Δεδικούση.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για περίπτωση πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Γιώργο Νεράτζη στο 62ο λεπτό, όπως και για τη φάση του 68ου λεπτού σε γκολ του Περικλή Γκόλαντα που ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

Τέλος, ο πορτιέρο του Άρη Κουλουρίου, Γιάννης Τζικόπουλος τραυματίστηκε στο φρύδι σε μονομαχία σε κόρνερ που κέρδισε ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης στο 48ο λεπτό, αποχώρησε και μάλιστα χρειάστηκε να κάνει ράμματα προκειμένου να κλείσει η πληγή, ενώ κάτω από την εστία των γηπεδούχων συνέχισε ο Αργυρόπουλος…

Από τη πλευρά του, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση του Άρη Κουλουρίου για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι…

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τζικόπουλος (48′ λ.τ. Αργυρόπουλος), Καρλιγκιώτης Μ. (70′ Καρλιγκιώτης Απ.), Αβέλλας, Μιχόπουλος (85′ Κουρούκας), Πρατσίλας, Νεράτζης, Μοσχοβίτης, Πουρτσίδης (60′ Γκόλαντας), Δέλλας, Χριστοδούλου, Μητρούσιας.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Παλτινιώτης, Τζέκας, Βλάχος, Μάρκου (75′ Αγγέλης), Λιόλιος, Μακρής, Κωσταρέλλος, Γλουστιάνος (60′ Βασιλόπουλος), Βουγλάνης, Ντούρμας, Καρπέτης.