Συναρπαστικό ματς στο Βλα(Χ)ογιάννι…

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στο Βλαχογιάννι ανάμεσα στη Δόξα και το Κιλελέρ για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας!

Ένα εντυπωσιακό ματς με τη ροή που είχε στον αγωνιστικό εκεί όπου οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η ομάδα του Νίκου Φακίτσα έφθασε τους έντεκα βαθμούς και συνεχίζει στη δέκατη πέμπτη θέση, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου έφθασε τους είκοσι εννέα βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση.

Στο 31ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Νίκος Φαρμάκας έβαλε μπροστά το Κιλελέρ στο σκορ και μάλιστα επέστρεψε στους «κιτρινόμαυρους» με γκολ για το 0 – 1.

Λίγο πριν συμπληρωθεί η μία ώρα αγώνα στο γήπεδο του Βλαχογιαννίου, η Δόξα έφερε το ματς στα ίσια με τον Κλεάνθη Ράχη να κερδίζει τον Γιώργο Παναγιωτόπουλο για το 1 – 1 και το ματς απέκτησε νέο ενδιαφέρον.

Στη συνέχεια του αγώνα και στο 82ο λεπτό ο Αλεξίου έκανε την ανατροπή του σκορ και το 2 – 1 για τους γηπεδούχους και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Βαγγέλης Παπαχρήστος ισοφάρισε για το 2 – 2 δίνοντας έτσι τον βαθμό της ισοπαλίας στο Κιλελέρ!

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Βουγιουρδής, Λιάκος, Κωνσταντινίδης, Κολιός, Τσιάρας, Γκουρομπίνος, Τασιούλης (57′ Μητούλας), Κοντοθανάσης (83′ Πέτρου), Ράχης, Νάτσης, Αλεξίου.

Α.Ε. Κιλελέρ (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Κουτσιαρής, Ζιόμπουρας, Παλάσκας, Φορτομάρης, Ντονούδης, Αργύρης, Φαρμάκας, Τζέκα, Χατζής Κ. (66′ Παπαχρήστος), Μακρής.