Συνεχίζει ακάθεκτος ο Ηρακλής Χάλκης!

Ένα εύκολο απόγευμα είχε όπως αποδείχθηκε ο Ηρακλής Χάλκης, όπου επικράτησε με σκορ 4 – 0 της Δόξας Ομορφοχωρίου στο γήπεδο του Πλατυκάμπου.

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου με τη νίκη αυτή έφθασε τους είκοσι δύο βαθμούς και συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Ομορφοχωρίου δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι αυτό και έμεινε στους έξι βαθμούς και την ένατη θέση.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Χρήστος Ρέψης με δικό του γκολ έβαλε τον Ηρακλή Χάλκης σε θέση οδηγού στο σκορ, ενώ στο 25′ ο Θάνος Καλογιάννης σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι με τον Χρήστο Ρέψη και ο ίδιος ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα για το 0 – 2.

Στο 65ο λεπτό ο Κώστας Γκουγκότης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ το τελικό 0 – 4 διαμόρφωσε πέντε λεπτά αργότερα με δικό του γκολ ο Γιώργος Λιντέρης.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Κατηγιάννης, Βογιατζής Σ., Τζεμολάρι, Βογιατζής Χρ., Ντινούλης, Μπακαλούλης, Λιντέρης, Ευαγγέλου (80′ Νικολούλης), Γκουγκότης (78′ Βογιατζής Π.), Ρέψης (60′ λ.τ. Νικολαΐδης), Καλογιάννης.