Συνεχίζει ακάθεκτος στο γήπεδο του!

Το «5χ5» στο γήπεδο του σημείωσε σήμερα το απόγευμα ο Οικονόμος Τσαριτσάνης, όπου επιβλήθηκε με 4 – 0 του Φαλανιακού στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΛ!

Οι «πράσινοι» του Κώστα Κατσάρα σημείωσαν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κι έτσι αναρριχήθηκαν στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας με δέκα οκτώ βαθμούς. Αντίθετα, η ομάδα του Τάσου Μπεριτζά βρίσκεται στη δέκατη πέμπτη θέση της βαθμολογίας έχοντας επτά βαθμούς.

Στο 28ο λεπτό του αγώνα ο Δημήτρης Τόλιος δοκίμασε την απευθείας εκτέλεση φάουλ και είδε τη μπάλα να σταματά στη συμβολή των δοκών της εστίας του Βαγγέλη Παπαϊωάννου, ενώ τρία λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης εκτέλεσε νέο φάουλ από τα 25 μέτρα, με τη μπάλα αυτή τη φορά να καταλήγει στα δίχτυα του Φαλανιακού και το σκορ να αλλάζει και να γίνεται 1 – 0.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Οικονόμος πέτυχε και δεύτερο τέρματα με το πλασέ του Βαγγέλη Ζηρδέλη ύστερα από κεφαλιά – πάσα του Σωτήρη Χάμου και σέντρα του Λάζαρου Κουμπούρα, για να έρθει στο 48ο λεπτό ο Δημήτρης Τόλιος και με το πλασέ του να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, αφού εκμεταλλεύτηκε τη λάθος συνεννόηση των παικτών του Φαλανιακού με τον Παπαϊωάννου.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι διεύρυναν το σκορ σε 4 – 0 στο 79ο λεπτό. Ο Σωτήρης Χάμος σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων, η μπάλα βρήκε σε πόδια ποδοσφαιριστή του Φαλανιακού και κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό, 4 – 0.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Ντούφας (74′ Σαπάκος), Πούτας, Κολιός, Κουμπούρας, Μιφτάρι, Χάμος, Καραλούλης (57′ Σακοράφας Β.), Ζηρδέλης, Τόλιος (53′ Παληγιάννης), Κακαράντζας (53′ Γκαμπέτας).

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Παπαϊωάννου, Μαχαίρας (69′ Τσακνάκης), Βαρσάμης, Σουλιώτης, Πάνου, Πανταζής Γ. (81′ Σαμαράς), Κολοβός, Πανταζής Ηλ., Λυγούρας, Παπαγεωργίου (56′ Καρακίτσιος), Πανταζής Θ. (46′ Αλεξανδρής).