Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Κεραυνός Δένδρων

Στη κορυφή του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας συνεχίζει να βρίσκεται ο Κεραυνός Δένδρων μετά και τη νέα του εκτός έδρας επιτυχία, 2 – 4, στο γήπεδο του Κουτσόχερου, κόντρα στο αξιόμαχο συγκρότημα της Φορτούνας.

Η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη συνεχίζει να συναρπάζει τα πλήθη τόσο με τις εμφανίσεις του, όσο και με την συγκομιδή των βαθμών στις πρώτες επτά αγωνιστικές του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, έχοντας 18 πόντους και έχοντας κάνει και το ρεπό της. Στον αντίποδα, η ομάδα της Φορτούνας έμεινες στους εννέα βαθμούς και την 6η θέση.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 18ο λεπτό με τον Δημήτρη Σιούτα που από θέση τετ – α – τετ κέρδισε τον Ράγια, έπειτα από κάθετη πάσα του Χατζή. Οι φιλοξενούμενοι είχαν έτοιμη την απάντηση, μιας και στο 24ο λεπτό μετά από σέντρα του Κουσιώνα και κεφαλιά του Καλούπα το ματς ήρθε και από σε πλήρη ισορροπία.

Στην επανάληψη και στο 70′ μετά από κεφαλιά του Βόραδα η μπάλα βρήκε στο δοκάρι των γηπεδούχων και εν συνεχεία σε δεύτερο χρόνο ο Σερδένης από κοντά, έδωσε το προβάδισμα στον Κεραυνό Δένδρων. Στο 82′ μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ από πλάγια θέση στο «παραθυράκι» της εστίας των γηπεδούχων, ο Πέρπερας έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους φιλοξενουμένους, που στο 86′ με ψηλοκρεμαστό σουτ μέσα από τη περιοχή του Σκριάπα, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 1 – 4.

Στο 88′ ο Λεωνίδας Τσιούτσιας μετά από σέντρα του Μητράκα στο δεύτεορ δοκαρί και τακουνάκι, διαμόρφωσε το τελικό, 2 – 4. Οι γηπεδούχοι στο 90’+1′ είχαν και χαμένο πέναλτι. Ο Σκριάπας ανέτρεψε τον Παζάρα εντός ορίων της περιοχής. Ο Παζάρας ανέλαβε να μετουσιώσει την παράβαση σε γκολ, βρήκε όμως τον Ράγια σε ετοιμότητα, ο οποίος και μπλόκαρε τη μπάλα.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Κυριάκος): Τσιάντας, Τσιρογιάννης (65′ Καπνόπουλος), Φονιάς, Χατζής, Σκούπρας, Ντάφος (82′ Τασιούλης), Τζαβάρας (68′ Κίκα), Μητράκας, Σιούτας, Παζάρας, Τσιούτσιας.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουτούκας (Σερδένης), Κουσιάνας, Τασιούλας, Καλέσης Αχ., Γκαμπέτας, Σκριάπας, Γκάτης, Κωστάκης (Μπακού), Πέρπερας, Καλούπας (46′ Βόραδας).