Συνεχίζει νικηφόρα το Αργυροπούλι!

Η Δόξα Αργυροπουλίου πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενή της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 1 – 0 εντός έδρας της Δήμητρας Γιάννουλης.

Μετά από αυτή τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που πρόσθεσε στη βαθμολογίας της έφτασε συνολικά τους 14 βαθμούς και ισοβαθμεί στη 4η θέση της βαθμολογίας μαζί με Βλαχογιάννι και Αμυγδαλέα. Από την άλλη η Γιάννουλη υποχώρησε στην 8η θέση με 11 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πρώτοι κατάφεραν να κάνουν αισθητή τη παρουσία τους στην αντίπαλη περιοχή. Με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου στο ματς, ο Κώστας Ζάχος βγήκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος τον νίκησε αποκρούοντας τη μπάλα.

Όμως το Αργυροπούλι με τον ίδιο παίκτη στο 30ό λεπτό της αναμέτρησης κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Δημήτρης Κόκκορας βρήκε ωραία τον Κώστα Ζάχο, ο οποίος με όμορφο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

Η απάντηση της Δήμητρας Γιάννουλης ήρθε πέντε λεπτά αργότερα. Όταν ο Παναγιώτης Μπαρούτας βγήκε τετ – α – τετ, όμως ο Στέλιος Μπαχτσιβάνος απομάκρυνε τη μπάλα και τον κίνδυνο με το 1 – 0 να παραμένει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στην «επανάληψη» οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά. Στο 70ό λεπτό, εκτέλεση κόρνερ του Κοταρέλα κεφαλιά ο Χατζηγρηγορίου η μπάλα όμως πέρασε άουτ. Μάλιστα η Γιάννουλη ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες το ματς λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Γιάννη Μπάμπαλη. Τίποτα δεν άλλαξε στο τελικό σκορ, με το 1 – ο να μένει μέχρι το τέλος.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καρράς, Μπουζούκας (55′ Λιούμης), Μάρκου, Κούλπας, Ριζούλης (70′ Σχοινάς), Σιαμαντούρας (78′ Χαρισούλης), Ζάχος, Τσούτσας Αλ., Κόκκορας.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Κυρανούδης, Μπάμπαλης, Κουρούτσαλης, Εμμανουήλ, Αμπατζίδης (70′ Μαντζαφλάρας), Γκατζούλης, Θώμος, Κοταρέλας, Σπανός (55′ Καραγεώργος), Χατζηγρηγορίου (85′ Βούρτουρας), Μπαρούτας.