Συνεχίζει σε ανοδική πορεία ο Παναγροτικός Νίκαιας!

Μετά από δύο ατυχή αποτελέσματα στο πρωτάθλημα και τη πρόκριση όμως στους «16» του Κυπέλλου ΕΠΣΛ αφού κέρδισε τα Δένδρα εκτός έδρας, ο Παναγροτικός Νίκαιας έφθασε στη νίκη, αφού επικράτησε του Ελευθεραί με 2 – 1 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Οι «πράσινοι» του Βαγγέλη Μπρισίμη πανηγύρισαν μία σημαντική εντός έδρας νίκη, καθώς κέρδισαν το σύνολο του Άκη Ταυλαρίδη με 2 – 1, σκορ το οποίο διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος. Έτσι, ο Παναγροτικός έφθασε τους δέκα έξι βαθμούς και η Νίκαια συνεχίζει στη δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, αν και έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 47ο λεπτό ο Κώστας Χατζής, το Ελευθεραί δεν κατάφερε να φύγει από τη Νίκαια με το θετικό αποτέλεσμα και έτσι έμεινε στην όγδοη θέση και τους είκοσι δύο βαθμούς μετά και το πέρας της 15ης στροφής του πρωταθλήματος.

Στο 31ο λεπτό του παιχνιδιού ο Πανδρεμένος βρήκε δίχτυα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Δημόπουλου και έβαλε μπροστά τον Παναγροτικό στο σκορ, ενώ με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους, ο Παντελής Βενέτης με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι από κεφαλιά – πάσα του Καραγκιόζη έφερε το ματς στα ίσια και έδωσε νέο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Σώκος πέτυχε με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι από εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου το 2 – 1 και έδωσε έτσι τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα της Νίκαιας, αφού αυτό το σκορ έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Ακόμη, ο Παναγροτικός είχε και ένα δοκάρι στο παιχνίδι, αφού στο 70ο λεπτό ο Φουρίκης με σουτ σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Άρη Μόσιαλου ενώ είχε και σημαντικές ευκαιρίες με τους Δημόπουλο, Βλαχάκη και Φουρίκη…

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σαρακατσάνης, Πανδρεμένος, Χονδρονάσιος (71′ Ολομάνι), Παπακώστας, Ψαρούλης, Σακελλαρίου, Σώκος, Φουρίκης (90′ Ανδρεόπουλος), Φάσσας (86′ Νικολακούλης), Βλαχάκης, Δημόπουλος (84′ Γκουντίκας).

Α.Ο. Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Μόσιαλος, Ανυφαντής, Καρβούνης, Βλησαρούλης, Χατζής Γ. (80′ Θεοδώρου), Καραγκιόζης, Ζησόπουλος (65′ Μάστορας), Βενέτης, Χατζής Κ. (65′ Δάσσιος), Παιδής (75′ Ποντίκας), Βατμανίδης.