Συνεχίζει στη κορυφή με «διπλό» στην Ανθούπολη ο Ηρακλής Χάλκης

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το γήπεδο της Ανθούπολης ο Ηρακλής Χάλκης, καθώς επικράτησε στο ντέρμπι της ομώνυμης ομάδας με 2 – 0 για τη 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας.

Οι «μπλε» του Σπύρου Μούτσιου συνεχίζουν την ανοδική πορεία κι έχουν δέκα βαθμούς στη πρώτη θέση, εκεί όπου «συγκατοικούν» με την Αναγέννηση Πυργετού.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Βάιου Καραφέρη δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι και έμεινε στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας έχοντας έξι βαθμούς

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Γιώργος Λιντέρης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κι έκανε το 0 – 1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Προς το φινάλε του αγώνα σημειώθηκε το δεύτερο γκολ για τον Ηρακλή Χάλκης. Ο Θανάσης Ευαγγέλου μετά από ωραία ατομική ενέργεια και σουτ από θέση βολής κέρδισε τον πορτιέρο της Ανθούπολης για το 0 – 2 και «κλείδωσε» τη νίκη για τους φιλοξενούμενους.

Πάντως, στο παιχνίδι υπήρξαν πολλές χαμένες ευκαιρίες από τους παίκτες των δύο ομάδων, ενώ το γήπεδο της Ανθούπολης γέμισε από πολλούς φίλους του Ερασιτεχνικού που βρέθηκαν το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν από κοντά την εν λόγω αναμέτρηση…

Ανθούπολη (Βάιος Καραφέρης): Βαρνάς, Χατζηρούφας, Καρατζούκος, Αργυρούλης, Μασούρας, Καφανέλης, Λεμονής, Ευαγγέλου, Δημόπουλος, Σχοινάς (58′ Χοτζάι), Αναγνώστης.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Κατιγιάννης, Βογιατζής Σ. (90’+2′ Βογιατζής Π.), Τζεμολάρι (66′ Καλογιάννης), Μπακαλούλης, Ντινούλης, Τσάβος, Ευαγγέλου (90′ Γκουγκότης), Βογιατζής Χρ., Λιντέρης (85′ Νικολούλης), Ρέψης, Τσάντος.