Συνεχίζει στον… «απόλυτο» ρυθμό ο Προμηθέας

Χωρίς αντίπαλο μοιάζει να πάιζει στον 1ο Όμιλο της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας ο Προμηθέας Λάρισας, μιας και έχοντας κερδίσει και την Νίκη Κρήνης (6 – 1) έχει πετύχει το «απόλυτο» σε 7 αγωνιστικές και μοιάζει το ακλόνητο φαβορί για την απευθείας άνοδο στην Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στο 11′ ο Καρκαντζιάς με πλασέ μετά από ασθενή απόκρουση του κίπερ της Κρήνης, άνοιξε τον χορό των τερμάτων για την ομάδα του Βαγγέλη Στεφανή για να δώσει συνέχεια στο σκοράρισμα στο 19′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής μετά από σέντρα του Πότση. Νωρίτερα στο 17′ ο Δημήτρης Πατσιούρας είχε δοκάρι.

Ότι όμως δεν κατάφερε ο Πατσιούρας στο 17′, το πέτυχε δύο φορές στο 35′ και στο 39′, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0.

Στην επανάληψη και στο 50′ ο Πότσης με σουτ στην κίνηση πέτυχε το 5 – 0 για να μειώσουν με το γκολ της τιμής οι φιλοξενούμενοι στο 63′. Το τελικό 6 – 1 διαμόρφωσε ο Τριτάρης μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Βασίλης Πατσιούρας.

ΑΕΛ «Προμηθέας» (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Δολμές, Πότσης, Σκαφιδάς, Τριτάρης, Καρκαντζιάς (67′ Πατσιούρας Β.), Κολοκυθόπουλος, Παπαδόντας, Πατσιούρας Δ., Καρβουνιάρης (46′ Ψύρρας), Καραχάλιος (46′ Αλίου).