Συνεχίζει στο κυνήγι του Ηρακλή Χάλκης, το Καλοχώρι

Με νίκη συνέχισε και την 8η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας η Αναγέννηση Καλοχωρίου, κερδίζοντας εκτός έδρας την Ανθούπουλη με 2 – 1.

Η ομάδα του Γιώργου Νούσιο παρέμεινε στο -1 και στο «κυνήγι» του Ηρακλή Χάλκης των 22 βαθμών. Από την άλλη, η ομάδα του Βάιου Καραφέρη, έμεινε στην 3η θέση με 15 βαθμούς παρά την ήττα.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου με σουτ μέσα από τη περιοχή, άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη για τους «βυσσινί» του Καλοχωρίου.

Ενώ στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Βασίλης Μάρκου με εκτέλεση φάουλ, έφερε τη μπάλα αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ανθούπολης και στην επαναφορά ο Μπράτσια με κεφαλιά από κοντά, έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Εκείνο που κατάφεραν να πετύχουν οι γηπεδούχοι, ήταν το γκολ της… τιμής στο 70ο λεπτό, με το οποίο και έκλεισε το παιχνίδι.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Νούσιος): Παπαναστασίου, Γκόγκος, Παναγιωτίδης, Μπαλοδήμος (75′ Λούγκος), Μάρκου, Νούσιος Γ. Αχ., Νούσιος Γ. Β., Δούρος, Σαμαράς, Μπράτσια (63′ Τσιρώνης Γ.), Τσιαγκούλης (88′ Γκογκίδης).