Συνεχίζει το… «κυνήγι» ο Δολιχιακός!

Ο Δολιχιακός επικράτησε με 0 – 3 της Θύελλας Μεγάλου Ελευθεροχωρίου και συνεχίζει να βρίσκεται στο… «κατώφλι» της Ακαδημίας Τυρνάβου για τη 1η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να βρουν την λύση για τα προβλήματα που τους έθετε η αντίπαλη άμυνα και έτσι οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ στο ματς.

Στην «επανάληψη» τώρα και στο τελευταίο ημίωρο του παιχνιδιού ο Δολιχιακός αύξησε τη πίεσή του και κατάφερε να σκοράρει. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Στέφανος Σουγλής με κεφαλιά μετά από σέντρα του Αντώνη Παναγιώτου «άνοιξε» το σκορ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά και σε δεύτερο γκολ αλλά η κεφαλιά του Κώστα Σουγλή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Για να φτάσουμε στο 73′ όταν από ψηλοκρεμαστή πάσα του Κώστα Σουγλή, ο Αντώνης Παναγιώτου με πλασέ, αφού πέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα έκανε το 0 – 2.

Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης γράφτηκε και ο επίλογος του αγώνα, καθώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με όμορφο σουτ ο Στέφανος Σουγλής διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3.

Δολιχιακός (Αντώνης Παναγιώτου – Στέφανος Σουγλής): Κατοντικίδης, Λαζαρίδης, Μαρογιάννης, Σπάχος, Καντολάρι, Σουγλής Στ., Σουγλής Κ., Ματούλας (70′ Μπόλης), Πουρσανίδης, Παναγιώτου, Τζήκας.