Συνεχίζει το περίπατό του προς τη Β΄ ΕΠΣΛ, ο Προμηθέας

Ακόμη μία εκκωφαντική νίκη σημείωσε ο Προμηθέας στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄τοπικής καητογίρας, καθώς «ισοπέδωσε» με 9 – 0 την Νίκη Κρήνης εκτός έδρας.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή έφθασε τους πενήντα βαθμούς και συνεχίζει ακάθεκτο στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη, η Κρήνη έμεινε στους βαθμούς.

Στο 9ο μόλις λεπτό του αγώνα ο Χρήστος Πότσης έκανε την αρχή και το 0 – 1, ενώ στο 18ο λεπτό και πάλι ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για τον Προμηθέα. Στο 29ο λεπτό, ο Δολμές κέρδισε πέναλτι μετά από απόφαση του κ. Ντίνου και ο Χρήστος Πότσης αστόχησε από τα έντεκα βήματα, καθώς ο αντίπαλος πορτιέρο αντέδρασε σωστά, ενώ στο 37ο λεπτό ανέβηκε το σκορ σε 0 – 3, με σκόρερ και πάλι τον Χρήστο Πότση με πλασέ σημειώνοντας έτσι χατ – τρικ, έπειτα και από βαθιά πάσα του Δημήτρη Πατσιούρα.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 57ο λεπτό, ο Πότσης με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Σεΐζη διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4, ενώ στο 58ο λεπτό ο σκόρερ άλλαξε και ο Παπαδόντας με πλασέ πέτυχε το 0 – 5. Στο αμέσως επόμενο λεπτό τώρα, ο Προμηθέας σημείωσε ακόμη ένα τέρμα και πάλι με τον Παπαδόντα, ενώ στο 62ο λεπτό ο Χρήστος Πότσης με πλασέ έκανε το 0 – 7.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Σεΐζης με πλασέ μετά από σέντρα του Χρήστου Πότση πέτυχε το 0 – 8, ενώ το τελικό 0 – 9 στη σημερινή εκκωφαντική νίκη πέτυχε ο Ψύρρας στο 79ο λεπτό.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Πατσιούρας Δ. (60′ Αλίου), Ψύρρας, Σκαφιδάς, Καρβουνάρης, Πότσης, Παπαδόντας (60′ Χριπάτσιος), Δολμές, Καρκαντζιάς, Τριτάρης (54′ Σεΐζης), Ρουμπιές.