Συνεχίζεται η “μονομαχία” στον 1ο Όμιλο, “γκέλα” το Αβέρωφ

Με νίκες προχώρησαν Παναγροτικός Νίκαιας και Προμηθέας στον 1ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, συνεχίζοντας τη “μονομαχία” για τη πρωτιά του Ομίλου.

Στον 2ο Όμιλο το Αβέρωφ δεν κατάφερε να κερδίσει στη Συκέα την ομώνυμη ομάδα (1 – 1) χάνοντας έδαφος, παραμένοντας παρόλα αυτά στη κορυφή του Ομίλου, παρά τη νίκη των Πανιωνίου, Μεσοχωρίου και Λαρισαϊκού.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μάνδρα 0 – 1 Δίλοφο
Ακαδημία Φαρσάλων 2 – 2 Ανθούπολη
Χαραυγή 2 – 2 Ζάππειο
Υπέρεια 0 – 2 Βαμβακού
Νίκαια 2 – 1 Αναγέννηση Φαρσάλων
Ναρθάκι 1 – 2 Προμηθέας
Ραχούλα 1 – 1 Ιπποκράτης

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Νίκαια      40 – 9   29
2. Προμηθέας      22 – 7   27
3. Ιπποκράτης     22 – 11   22
4. Ανθούπολη      16 – 12  19
5. Βαμβακού      20 – 13   18
6. Αναγέννηση Φαρσάλων      20 – 15   15
7. Δίλοφο      14 – 14   15
8. Υπέρεια      25 – 23   14
9. Ζάππειο      25 – 24   14
10. Ναρθάκι      13 – 15   13
11. Ραχούλα      18 – 24   12
12. Μάνδρα      12 – 18   11
13. Χαραυγή      10 – 33   3
14. Ακαδημία Φαρσάλων      13 – 49    2

Η Επόμενη (12η) Αγωνιστική 

Ανθούπολη 27/01 Μάνδρα
Ζάππειο 27/01 Δίλοφο
Βαμβακού 27/01 Ακαδημία Φαρσάλων
Αναγέννηση Φαρσάλων 27/01 Χαραυγή
Ιπποκράτης 27/01 Υπέρεια
Προμηθέας 27/01 Νίκαια
Ραχούλα 27/01 Ναρθάκι

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Τοξότης Λάρισας 0 – 1 Λαρισαϊκός
Συκέα 1 – 1 ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Πλατανούλια 3 – 2 Δολιχιακός
Δένδρα 1 – 2 Ροδιακός
Βαλανίδα 1 – 1 Ευαγγελισμός
Πανιώνιος 4 – 1 Δρυμός
Καρυά 2 – 5 Μεσοχώρι

3ος Όμιλος

Πύρρος 1 – 0 Πουρνάρι

Η Βαθμολογία (12η Αγωνιστική)

1. ΠΑΟΛ Αβέρωφ      41 – 5   31
2. Πανιώνιος      33 – 9   26
3. Μεσοχώρι     30 – 15   26
4. Λαρισαϊκός      29 – 12   24
5. Δρυμός      31 – 20   22
6. Ροδιακός      33 – 22   19
7. Βαλανίδα      13 – 15   16 *
8. Συκέα      14 – 32   15
9. Πλατανούλια       18 – 24   14
10. Τοξότης Λάρισας      16 – 26   12
11. Δολιχιακός      16 – 32   11
12. Δένδρα      8 – 24   7
13. Καρυά      13 – 33   7 *
14. Ευαγγελισμός      16 – 42   5

* Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Επόμενη (13η) Αγωνιστική 

Συκέα 28/01 Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός 28/01 Πλατανούλια
ΠΑΟΛ Αβέρωφ 28/01 Δένδρα
Δολιχιακός 28/01 Βαλανίδα
Ροδιακός 28/01 Πανιώνιος
Ευαγγελισμός 28/01 Καρυά
Μεσοχώρι 28/01 Δρυμός

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...