Συνεχίζονται οι μάχες και στη Β’ τοπική κατηγορία…

Η 14η αγωνιστική σε 1ο, 2ο και 3ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας διεξάγεται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (15-16/02) και ώρα 15:00 το μεσημέρι.

Αγωνιστική δράση και αυτό το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα της Β’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας, με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο…

Η 14η αγωνιστική στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Δασοχώρι 15/02 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Συκέα 15/02 Μαρίνος Αντύπας
Πλατανούλια 3 – 0 α.α. Χαραυγή
Ακαδημία Ελασσόνας 15/02 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Ροδιακός 16/02 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Καρυά 23/02 Καλύβια

Η Βαθμολογία (13η Αγωνιστική)

1. Ροδιακός      43 – 12   28
2. Δασοχώρι      31 – 11   27

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      30 – 16   26

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πλατανούλια      27 – 11   26
5. Ακαδημία Ελασσόνας      24 – 20   24
6. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      26 – 20   19
7. Καρυά     31 – 29   19
8. Συκέα      23 – 20   18
9. Μεγ. Ελευθεροχώρι      20 – 29   17
10. Καλύβια      16 – 33   14
11. Μαρίνος Αντύπας      8 – 36   3

Η 14η αγωνιστική στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Αμπελόκηποι 15/02 Ηρακλής Χάλκης
Ελάτεια 15/02 Ανθούπολη
Καλοχώρι 15/02 Νέο Περιβόλι
Αετόλοφος 15/02 Στόμιο
Λάρισα ’88 15/02 Τοξότης Λάρισας
Πυργετός 23/02 Ομορφοχώρι

Η Βαθμολογία (13η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Χάλκης      47 – 13   33
2. Καλοχώρι      39 – 19   30

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ανθούπολη      36 – 16   25

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πυργετός      25 – 22   21
5. Αμπελόκηποι      17 – 16   20
6. Τοξότης Λάρισας      20 – 20   17
7. Ελάτεια      20 – 34   15
8. Στόμιο      16 – 19   13
9. Ομορφοχώρι      17 – 25   13
10. Αετόλοφος      19 – 27   12
11. Νέο Περιβόλι      21 – 42   8
12. Λάρισα ΄88      14 – 37   4

Η 14η αγωνιστική στον 3ο όμιλο έχει ως εξής:

Μυραϊκός 16/02 Χαλκιάδες
Κρήνη 16/02 Διογένης
Ομόνοια 16/02 Ζάππειο
Κουτσόχερο 16/02 Ακαδημία Φαρσάλων
Νεάπολη 16/02 Βασιλί
Σταυρός 16/02 Μάνδρα

Η Βαθμολογία (13η Αγωνιστική)

1. Νεάπολη      50 – 10   35
2. Κουτσόχερο     37 – 8   31

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Χαλκιάδες      43 – 8   29

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ομόνοια      24 – 16   24
5. Μάνδρα      26 – 20   24
6. Διογένης      26 – 28   17
7. Βασιλί      20 – 13   16
8. Ζάππειο      16 – 22   16
9. Κρήνη      24 – 29   13
10. Ακαδημία Φαρσάλων      16 – 32   10
11. Μυραϊκός      20 – 52   6
12. Σταυρός      7 – 73   -5

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...