Συνεχίζονται τα ντέρμπι στην Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας!

Η 22η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας διεξάγεται το ερχόμενο Σάββατο (07/03) με ώρα έναρξης στις 15:30 το μεσημέρι.

Μεγάλη η αγωνία στους δύο ομίλους της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας και η αγωνιστική αυτή περιλαμβάνει σημαντικά ματς με βαθμολογικό ενδιαφέρον!

Αρχικά για τον 1ο όμιλο, στον Τύρναβο η Ακαδημία θα φιλοξενήσει τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ η πρωτοπόρος Δήμητρα Γιάννουλης θα υποδεχθεί στο γήπεδο της την Αιγάνη.

Στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης, ο Πανιώνιος θα παίξει με τον Κεραυνό Δένδρων σε ένα πολύ σημαντικό ματς, ενώ στη Βερδικούσια η Προοδευτική θα αγωνιστεί με τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Στο Κουλούρι, η ομώνυμη ομάδα θα αναμετρηθεί με τη Πελασγιώτιδα, ενώ στη Μαρμαρίνη ο τοπικός Χείμαρρος θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Βαλανίδας.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» ο Ιπποκράτης θα φιλοξενήσει τον Όλυμπο Γόννων, ενώ τέλος, στον Δρυμό ο τοπικός Κεραυνός θα αγωνιστεί με τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Η 22η αγωνιστική στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Ακαδημία Τυρνάβου 07/03 Συκούριο
Δήμητρα Γιάννουλης 07/03 Αιγάνη
Πανιώνιος 07/03 Δένδρα
Βερδικούσια 07/03 Σ.Σ. Ραψάνης
Κουλούρι 07/03 Πελασγιώτιδα
Μαρμαρίνη 07/03 Βαλανίδα
Ιπποκράτης 07/03 Γόννοι
Δρυμός 07/03 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

Η Βαθμολογία (21η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      37 – 7   55
2. Γόννοι      45 – 16   46
3. Δένδρα      37 – 25  42
4. Πελασγιώτιδα      31 – 20   36
5. Πανιώνιος      32 – 25   35
6. Δρυμός      32 – 17   34
7. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      33 – 32   29
8. Βερδικούσια      31 – 30   26
9. Ιπποκράτης      32 – 33   26
10. Κουλούρι      20 – 34   25
11. Συκούριο      27 – 25   24
12. Βαλανίδα      19 – 36   19
13. Ακαδημία Τυρνάβου      20 – 37   17
14. Μαρμαρίνη      16 – 34   17
15. Αιγάνη      31 – 41   16
16. Σ.Σ. Ραψάνης      17 – 45   10

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, η Ραχούλα θα παίξει στο γήπεδο της με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στην Υπέρεια η Δόξα θα αγωνιστεί με τον Παναγροτικό Νίκαιας σε ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής.

Στη Γλαύκη, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Προμηθέα, ενώ στη Νέα Πολιτεία η Αστραπή θα φιλοξενήσει στο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής τα Βούναινα.

Στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης», ο πρωτοπόρος Πύρρος θα αναμετρηθεί με τον Απόλλωνα Γαλήνης, ενώ στους Αγίους Αναργύρους ο Ατρόμητος θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Στο Ελευθεραί, η ομώνυμη ομάδα θα αγωνιστεί με τον Λαρισαϊκό, ενώ το μοναδικό ματς που θα γίνει το μεσημέρι της Κυριακής είναι αυτό ανάμεσα στο Ναρθάκι και την Αναγέννηση Φαρσάλων.

Η 22η αγωνιστική στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Ραχούλα 07/03 Μελισσοχώρι
Υπέρεια 07/03 Παναγροτικός Νίκαιας
Γλαύκη 07/03 Προμηθέας
Αστραπή Ν. Πολιτείας 07/03 Βούναινα
Πύρρος 07/03 Γαλήνη
Αγ. Ανάργυροι 07/03 Βαμβακού
Ελευθεραί 07/03 Λαρισαϊκός
Ναρθάκι 08/03 Αναγέννηση Φαρσάλων

Η Βαθμολογία (21η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      35 – 17   46
2. Παναγροτικός Νίκαιας      46 – 25   44
3. Βούναινα      43 – 20   42
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      43 – 26   41
5. Μελισσοχώρι      36 – 24   37
6. Υπέρεια      37 – 27   35
7. Ελευθεραί      23 – 17   34
8. Βαμβακού      32 – 31   32
9. Ραχούλα      39 – 32  29
10. Ναρθάκι      40 – 35   28
11. Άγ. Ανάργυροι      21 – 22   25
12. Προμηθέας      21 – 33   20
13. Λαρισαϊκός      19 – 34   18
14. Γαλήνη      12 – 34   15
15. Γλαύκη      14 – 47   12
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      12 – 52   7

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...