Συνεχίζουν νικηφόρα οι Αμπελόκηποι

Οι Αμπελόκηποι έφτασαν στη δεύτερή τους συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εκτός έδρας με 2 – 0 του Ηρακλή Πλατανουλίων.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία να «ανοίξουν» το σκορ στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης. Ο Βασίλης Τριτάρης εκτέλεσε πέναλτι, αλλά ο γκολκίπερ των Πλατανουλίων απέκρουσε τη μπάλα.

Όμως το γκολ για τους Αμπελόκηπους δεν άργησε να έρθει. Ο Τσιόγκας έβγαλε τη σέντρα και ο Μπόλος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0 – 1. Ενώ οχτώ λεπτά αργότερα, με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ο Λίλι Δόνος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι δεν απειλήθηκαν, κρατώντας με άνεση το υπέρ τους σκορ. Μάλιστα έφτασαν πολύ κοντά σε ένα ακόμη γκολ στο 75΄. Νέο πέναλτι για τους Αμπελόκηπους, το οποίο εκτέλεσε ο Παλαμίδας με τον Πασάλογλου να αποκρούει ξανά και το 0 – 2 να είναι το τελικό σκορ.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Λάζος Ι., Παπαλέξης Θ., Γεωργούλας, Λάζος Αν. (70′ Γιούργκεν), Ζαμπόγιας, Τσάτσος, Λάζος Β., Κέβιν (46′ Καρκατζιάς), Τσοπάνογλου, Ανδρεάδης (35′ Κωστίμπας).

Αμπελόκηποι (Γιάννης Αλεξούλης): Μπονόμι, Πότσης, Καραχάλιος, Δούκας, Τσιόγκας, Δόνος Λ., Δόνος Άν., Μπόλος (82′ Κωστομοίρης), Τριτάρης Β., Χιούσα (60′ Παλαμίδας), Τσιάμπας (75′ Τζορμακλιώτης).