«Σφράγισε» εισιτήριο πρόκρισης με επιβλητική νίκη

Με το επιβλητικό 4 – 0 στην έδρα του Ηρακλή Πλατανουλίων «σφράγισε» το εισιτήριο της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Λάρισας, η Αναγέννηση Ευαγγελισμού.

Οι πράσινοι του Χάρη Νούσια πήραν προβάδισμα από το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης και δεν το έχασαν σε κανένο σημείο του αγώνα. Δύο γκολ και MVP για τους νικητές, ο Λαυρέντης Λιούρας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ στο 15ο λεπτό. Μετά από βαθιά μπαλιά του Καρέλα στο ύψος της μικρής περιοχής και στο δεύτερο δοκάρι, ο Λαρεύντης Λιούρας με σουτ στη κίνηση έκανε το 0 – 1.

Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματά τους. Αφού έκρυψαν τη μπάλα με ωραίο συνδυασμό, ο Πρακατές μπήκε στη περιοχώη των γηπεδούχων από αριστερά και με γύρισμά του στη μικρή περιοχή βρήκε τον Σιαμαντούρα που κοντρόλαρε και σε δεύτερο χρόνο πλάσαρε σωστά τον Ζαμπόγια το 0 – 2.

Στην επανάληψη και στο 49′ ο Λαυρέντης Λιούρας χρίστηκε και πάλι σκόρερ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3, ενώ το τελικό 0 – 4 διαμόρφωσε στο 62ο λεπτό ο Δημήτρης Τζούργκανος.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Ζαμπόγιας, Παπαλέξης, Δεσπόπουλος, Καρκαντζιάς, Κατσής, Μητούλας, Χίντα, Καραφύλλης, Σιούλας, Σακογιάννης, Ριζάκης.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Κατής (70′ Χανανάς), Βαλατσός (70′ Πάκας), Πρακατές, Γραμμένος, Ράτζας (58′ Κυπαρίσσης), Μπουζούκης, Σιαμαντούρας (58′ Τζούργκανος), Κότυλης, Λιούρας, Καρέλας, Τσάτσος.