«Σφράγισε» τα όνειρα… ακόμη και για την Α΄ ΕΠΣΛ!

Και μαθηματικά πλέον στα πλέι-οφ ανόδου βρίσκεται ο Α.Ο. Μαυροβουνίου, κερδίζοντας τον μέχρι εσχάτως διώκτη της, Α.Ο. Ελευθερών, με 3 – 1, δίνοντας και τις κατάλληλες απαντήσεις στη μάχη της 5ης θέσης που διήρκησε όλο το δεύτερο μισό του πρωταθλήματος της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Αδιάφορα πλέον από εδώ και πέρα τα «λιοντάρια» του Μάκη Αλεξούδη, που έκαναν μια συγκλονιστική προπάθεια στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος. Σχέδια ακόμη και για Α΄ ΕΠΣΛ κάνουν στο Μαυροβούνι που έχουν κάθε δικαίωμα στο… όνειρο της συμμετοχής στη «μεγάλη» κατηγορία του Νομού για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό, ο Δημήτρης Πεζής, ενώ στο 18′ ο Δημήτρης Μπάγκας «διπλασίασε» τα τέρματα των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη μείωσαν προσωρινά στο σκορ με τον Κώστα Χατζή για να διαμορφώσει το τελικό 3 – 1 από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι, ο Μιχάλης Κυριάκος.

Α.Ο. Μαυροβούνιου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Μπάγκας Δ. (60′ Χατζής), Σάπιος, Μαντζαφούλης, Μπατζέλας Ν., Ακριβόπουλος, Τριάντης (70′ Σιδέρης), Κυριάκος (85′ Νότας), Κολιοφούτης, Μπάγκας Αρσ., Πεζής.

Α.Ο. Ελευθεραί (Μάκης Αλεξούδης): Κουκουφίκης, Τσούντσουρας, Βαρσάμης (46′ Μάστορας), Ράχης (46′ Γεωργουλόπουλος), Κολοβός, Μέκρας Χρ., Νέλι, Χατζής Γ., Μαυρουδής Γ. (50′ Ρουμελιώτης), Χατζής Κ., Ευστρατίου (37′ λ.τ. Καββαδίας).