Σωτήρης Χατζής σα να λέμε… Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος!

Σπουδαίο «διπλό» που τον έβγαλε από την ζώνη των μπαράζ, πανηγύρισε ο Κεραυνός Παραποτάμου, κερδίζοντας στο Ομορφοχώρι την ομώνυμη ομάδα της Δόξας με 2 – 0, σε εξ΄ αναβολής παιχνίδι για την 16η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. MVP της αναμέτρησης, ο Σωτήρης Χατζής που μοίρασε αλλά και πέτυχε από ένα γκολ.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Αχιλλέα Μάντζιαρη έφτασε τους 12 βαθμούς και προσπέρασε τη Δόξα Ομορφοχωρίου που την έβαλε στη ζώνη των μπαράζ παραμονής στον 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Το σκορ για τους Παραποταμίτες άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κώστας Μανδραβέλης. Ο Σωτήρης Χατζής με μια κεφαλιά πάσα τροφοδότησε τον Κώστα Μανδραβέλη, ο οποίος μέσα από τη περιοχή και με ένα διαγώνιο σουτ κέρδισε τον Παρασκευά Γρηγορίου για το 0 – 1.

Στο πρώτο μέρος οι του Κεραυνού στάθηκαν μάλιστα άτυχοι σε άλλες δύο περιπτώσεις να «διπλασιάσουν» τα τέρματά τους, όταν είδαν τις προσπάθειες των Μητσογιάννη στο 18′ και Βαγγέλη Μπούμπουλη στο 41′, να σταματούν στο δοκάρι της εστίας της Δόξας.

Στην επανάληψη και στο 77′ ο Κεραυνός Παραποτάμου κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη – «εξάποντο» με ένα απευθείας χτύπημα φάουλ του αρχηγού της αναμέτρησης, Σωτήρη Χατζή που θύμισε, το εύστοχο χτύπημα φάουλ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στη νίκη της ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού με 3 – 2 στο Στάδιο ΟΑΚΑ.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Γρηγορίου, Τζόγκα, Σαμαράς, Κωσταρέλος Θ. (78′ Μαξιμιάδης), Μουστάκας, Τζαλαμπίρας, Μπουφίκος (78′ Ροδίτης), Ζαφειρίου (46′ Μπαϊράμης), Παπαδόπουλος, Σφέτσος, Παγκράμπας.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μπαρμπαγιάννης, Μπαμπανίκος (90′ Μήλιος), Γραβάνης, Δελητζάνης, Ζίκος, Κίκε (90’+3′ Μπουμπούλης Αθ.), Μανδραβέλης (84′ Βαλώζος), Πάσχος, Μπούμπουλης Β., Μητσογιάννης, Χατζής (87′ Πραγαφίλης).