Τα έκανε όλα σε ένα ημίχρονο και κέρδισε ο Κεραυνός Δρυμού

Τη δεύτερή του νίκη στον πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, σημείωσε ο Κεραυνός Δρυμού, κερδίζοντας με ανατροπή 4 – 1 τον μαχητικό Ηρακλή Πλατανουλίων.

Η ομάδα του Κώστα Καζάκη μετά τη νικηφόρα πρεμιέρα κόντρα στον Ευαγγελισμό και την ομώνυμη, Αναγέννηση με 4 – 0, επικράτησε εντός έδρας με 4 – 1 του Ηρακλή Πλατανουλίων στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής, ο οποίος μάλιστα στην ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούταν με 0 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ στο 38ο λεπτό, όταν ο Κερίμι σε ιδανική αντεπίθεση, κατάφερε από θέση τετ – α – τετ να βάλει το συγκρότημα του Γιάννη Νινίκα, μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη και στο 52ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με κεφαλιά του Γαλανού μετά από φάση διαρκείας και αφού η μπάλα είχε βρει και στο δοκάρι της εστίας του Μαρίνου Παναγιωτόπουλου. Η ολική ανατροπή του σκορ για τους γηπεδούχους έγινε στο 69ο λεπτό με σκόρερ τον Τάσο Δρυστέλλα με πλασέ στη κίνηση, μετά από ατομική ενέργεια.

«Αέρα» δύο τερμάτων στους γηπεδούχους έδωσε στο 74ο λεπτό ο Γκόγκορας, μετά από ασσίστ του Δρυστέλλα, ενώ στο 81′ διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Κεραυνού έδωσε με σουτ στη κίνηση ο Τάσος Δρυστέλλας, βάζοντας το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Πουρνάρας, Ζυγογεώργιος, Ζιάρρας, Μίχης (46′ Μενσούρ), Καραποστόλης, Κόγιος (75′ Μπούτλας), Γαλανός, Ζιώγας (70′ Κατσιαμήτας), Γκαντούνας, Δρυστέλλας (82′ Κουτσοθεοδώρου), Γκόγκορας.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νίνικας): Παναγιωτόπουλος, Λάζος, Μαυρουδής, Κατσής, Ζαμπόγιας, Τσάτσος, Καραφύλλης, Σακογιάννης, Κερίμι, Άλμπαν, Χίντα.