Τα έκανε όλα… τέλεια, ο Μανδραβέλης!

Σπουδαία βαθμολογική νίκη πανηγύρισε ο Κεραυνός Παραποτάμου κόντρα στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης, τον οποίο και υπέταξε με το ευρύ, 4 – 1. Η ομάδα της Μαρμαρίνης είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, ο Κεραυνός όμως είχε την ουσία και τα γκολ. «Φωνάζουν» για την διαιτησία οι φιλοξενούμενοι. Χατ – τρικ, ο Mrs. «τέλειος», Κώστας Μανδραβέλης!

Με τη νίκη τους αυτή, η ομάδα του Αχιλλέα Μάντζιαρη έφτασε τους 19 πόντους, αυξάνοντας τη διαφορά από την Δάφνη Γλαύκης και τα μπαράζ παραμονής στους οκτώ βαθμούς. Για τους ηττημένους της Μαρμαρίνης, αυτήν η ήττα δεν «κόστισε» κάποια βαθμολογική θέση, καθώς εκεί που ήταν (5η θέση) έμειναν, με τους 28 βαθμούς.

Το ενδιαφέρον στατιστικό της αναμέτρησης είναι πως ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης δεν είχε ξαναδεχτεί την φετινή σεζόν τέσσερα τέρματα. Μόνον στην ήττα από την Δάφνη Γλαύκης είχε δεχτεί τρία και μάλιστα στην έδρα του στην ήττα με 1 – 3. Ποτέ δεν είχε δεχθεί περισσότερα από δύο τέρματα, τη στιγμή όπου ο Κεραυνός Παραποτάμου σε κανένα παιχνίδι του δεν είχε καταφέρει να βάλει περισσότερα από δύο τέρματα, πλην των δύο νικών του σε Νέο Περιβόλι (2 – 3) και στην έδρα του με Θερμαϊκό Στομίου (3 – 0).

Ο Κεραυνός Παραποτάμου πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 16ο λεπτό. Ο Κώστας Μανδραβέλης κέρδισε πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, μη αστοχώντας και κάνοντας το 1 – 0. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής μάλιστα στο 26′ μέσα σε αναμπουμπούλα στη μεγάλη περιοχή του Χειμάρρου, έκανε το 2 – 0, σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στην εκκίνηση αυτής, ο Χείμαρρος μείωσε προσωρινά στο σκορ με τον Καρπέτη να αξιοποιεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την πάσα του Αργύρη και από θέση τετ – α – τετ, να κερδίζει τον Γιώργο Μπαρμπαγιάννη για το 2 – 1.

Οι γηπεδούχοι όμως είχαν απάντηση και πήραν και πάλι το προβάδισμα στο σκορ στο 81′. Έως τότε, στο 61ο λεπτό ο Γιώργος Ζήκος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τους γηπεδούχους με αριθμητικό μειονέκτημα στο παιχνίδι, ενώ στο 68′ γκολ του Κώστα Μανδραβέλη, ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ.

Στο 81ο λεπτό, μετά από κόρνερ του Χρήστου Μητσογιάννη και πλασέ στη κίνηση από την καρδιά της άμυνας του Χειμάρρου, ο αρχηγός των γηπεδούχων, Κώστας Πάσχος, πέτυχε το 3 – 1, με τον Κώστα Μανδραβέλη να είναι εκείνος που έκλεισε τον χορό των τερμάτων στο 90’+4′, δεχόμενος την πάσα από τον Χρήστο Λάλλα, πετυχαίνοντας χατ – τρικ στην αναμέτρηση.

Με έντονα παράπονα τόσο από την διαιτητική τριπλέτα του αγώνα, όσο και από κάποιους ανθρώπους των γηπεδούχων, αποχώρησε από το γήπεδο του Παραποτάμου, η αποστολή του Χειμάρρου Μαρμαρίνης. Συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται πως το δεύτερο και το τέταρτο τέρμα των γηπεδούχων κακώς μέτρησαν καθώς όπως ισχυρίζονται οι σκόρερ ήταν οφσάιντ, ενώ θεωρούν πως το πέναλτι με το οποίο οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ δόθηκε πολύ εύκολα.

Παράλληλα η διοίκηση του Χειμάρρου καταγγέλει και την απαράδεκτη συμπεριφόρα ορισμένων ανθρώπων του Κεραυνού Παραποτάμου.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μπαρμπαγιάννης, Γραβάνης, Μπαμπανίκος, Κίκε, Δελητζάνης, Ζήκος Γ., Πάσχος, Μανδραβέλης, Μπούμπουλης Β. (79′ Μητσογιάννης), Μπάνος (72′ Μήλιος), Χατζής (90’+1′ Λάλλας).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Καρέτσος, Γκέκας (75′ Καναβός (78′ λ.τ. Μιχαλόπουλος), Βλάχος, Πολύμερος, Σταμούλης, Τζουλάι (69′ λ.τ. Κανιάρης), Νάτσης, Αργύρης, Τζανέκας (55′ Πανταζής), Καρπέτης, Μπουγλάνης.