Τα Αποτελέσματα και η Βαθμολογία της 3ης Αγωνιστικής της Β΄ ΕΠΣΛ

Αγωνιστική δράση στη Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και τον 1ο, 3ο και 5ο Όμιλο είχαμε το Σάββατο (20/10, 16:00), όπου και σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα.

1ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Πλατανούλια 0 – 0 Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός 4 – 2 Βαλανίδα
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 5 – 1 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 3 – 1 Καλύβια
Βερδικούσια 1 – 2 Συκέα
Ακαδημία Ελασσόνας 1 – 1 Ροδιακός

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      12 – 3   9
2. Ακαδημία Τυρνάβου      5 – 1   7
3. Ροδιακός      5 – 2   7
4. Ακαδημία Ελασσόνας      7 – 5   7
5. Συκέα      9 – 6   6
6. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      3 – 3   4
7. Βερδικούσια      2 – 3   3
8. Βαλανίδα      5 – 7   3
9. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      6 – 9   3
10. Πλατανούλια      1 – 4   2
11. Καλύβια      2 – 6   0
12. Μεγ. Ελευθεροχώρι      2 – 10   0

Η Επόμενη (4η) Αγωνιστική

Ακαδημία Τυρνάβου 03/11 Βαλανίδα
Μεγ. Ελευθεροχώρι 03/11 Πλατανούλια
Καλύβια 03/11 Δρυμός
Συκέα 03/11 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Ροδιακός 03/11 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Βερδικούσια 03/11 Ακαδημία Ελασσόνας

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Καλοχώρι 3 – 1 Ελάτεια
Σ.Σ. Ραψάνης 1 – 1 Στόμιο
Παραπόταμος 2 – 0 Δίας
Κουλούρι 2 – 1 Γόννοι
Πυργετός 6 – 1 Χειμάδι
Μαρμαρίνη 21/10 Αιγάνη

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Κουλούρι      6 – 2   9
2. Μαρμαρίνη      9 – 2   6 *
3. Πυργετός      12 – 5   6
4. Παραπόταμος      8 – 3   6
5. Γόννοι      5 – 4   6
6. Σ.Σ. Ραψάνης      6 – 6   4
7. Αιγάνη      4 – 1   3 *
8. Χειμάδι      10 – 10   3
9. Ελάτεια      4 – 8   3
10. Καλοχώρι      5 – 11   3
11. Στόμιο      1 – 6   1
12. Δίας      3 – 15   0

* Μαρμαρίνη – Αιγάνη αγωνίζονται Κυριακή, 21/10, 16:00.

Η Επόμενη (4η) Αγωνιστική

Ελάτεια 04/11 Αιγάνη
Δίας 04/11 Καλοχώρι
Γόννοι 04/11 Μαρμαρίνη
Χειμάδι 04/11 Παραπόταμος
Στόμιο 04/11 Κουλούρι
Πυργετός 04/11 Σ.Σ. Ραψάνης

5ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Γαλήνη 1 – 0 Λαρισαϊκός
Χαραυγή 3 – 3 Ομορφοχώρι
Ανθούπολη 2 – 2 Τοξότης Λάρισας
Πηνειός 21/10 Χάλκη
Ομόνοια 21/10 Νέο Περιβόλι
Αετόλοφος 21/10 Πελασγιώτιδα
Ρεπό Γλαύκη

Η Βαθμολογία (3η) Αγωνιστική

1. Πελασγιώτιδα      7 – 3   6 **
2. Γλαύκη      6 – 2   6 *
3. Γαλήνη      3 – 1   6 *
4. Ανθούπολη      6 – 3   5
5. Ομορφοχώρι      8 – 5   4
6. Χάλκη      5 – 4   3 **
7. Νέο Περιβόλι      3 – 4   3 **
8. Ομόνοια      2 – 3   3 **
9. Χαραυγή      6 – 8   2
10. Λαρισαϊκός      1 – 2   1 *
11. Αετόλοφος      1 – 3   1 **
12. Τοξότης Λάρισας      3 – 6   1
13. Πηνειός      1 – 8   0 **

* Έχει κάνει το ρεπό.
** Αγωνίζονται Κυριακή, 21/10, 16:00.

Η Επόμενη (4η) Αγωνιστική

Τοξότης Λάρισας 04/11 Ομορφοχώρι
Χάλκη 04/11 Χαραυγή
Νέο Περιβόλι 04/11 Πηνειός
Λαρισαϊκός 04/11 Γλαύκη
Πελασγιώτιδα 04/11 Μαρμαρίνη
Γαλήνη 04/11 Αετόλοφος
Ρεπό Ανθούπολη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...