Τα αποτελέσματα της Β’ ΕΣΚΑΘ

Τα αποτελέσματα της Β’ ΕΣΚΑΘ

Τη δεύτερη συνεχόμενή τους νίκη, στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΘ, σημείωσαν οι Αετοί Λάρισας και δείχνουν πως είναι έτοιμοι φέτος να κερδίσουν την άνοδο στην Α2. Οι παίκτες του Στέφανου Βαφειάδη κατάφεραν μετά τη νίκη στην Καρδίτσα να κερδίσουν και την Παλαμαϊκή στο κλειστό του Αλκαζάρ με σκορ 69 – 47.

Τα Δεκάλεπτα
16 – 5, 28 – 30, 56 – 38, 69 – 47

Αετοί: Βαφειάδης Σ. 19, Κύρκος 19, Ζήσης 10, Βαφειάδης Χ. 9, Ζουρνατζής 4, Φλώρος, Οικονόμου 6, Κατσιούλης 2, Δημόπουλος, Καφετζής, Μωυσής, Σαράντης.

«Ήταν μια πολύ καλή νίκη και πιστεύω πως μας δίνει δύναμη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου και θεωρώ πως μπορούμε φέτος να πάρουμε την άνοδο στη μεγαλύτερη κατηγορία», δήλωσε ο προπονητής της λαρισινής ομάδας, Στέφανος Βαφειάδης, που κατέληξε «Ελπίζουμε γρήγορα να αναρρώσει ο Σεραφείμ Καφετζής» ο οποίος τραυματίστηκε στο συγκεκριμένο ματς.

Στον πρώτο όμιλο τώρα η ΑΕΒ Διμηνίου είναι η μοναδική ομάδα που κατάφερε να πετύχει το 2 στα 2 ενώ στον δεύτερο όμιλο το Δίλοφο είχε ένα ευχάριστο Σαββατοκύριακο ,καθώς πήρε τους δύο βαθμούς στα χαρτιά μια και ήταν προγραμματισμένο να παίξει με τον Περσέα που αποσύρθηκε.

1ος Ομιλος

Τα Αποτελέσματα:

Αρμένιο – Ζαγορά       65 – 69
Βελεστίνο – Διμήνι      57 – 63
BC Volos – ΓΣ Βόλου   50 – 48
Ιωλκία – Ίωνας    54 – 36

Η Βαθμολογία

Διμήνι     4
Βελεστίνο      3
Ακαδ. ΓΣ Βόλου       3
Ιωλκία     3
BC Volos     3
Αρμένιο         2
Κένταυρος Ζαγοράς     2
Ίωνας   1

* Ίωνας και Ζαγορά έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Η Επόμενη Αγωνιστική

Ίωνας – BC Volos
ΓΣ Βόλου – Βελεστίνο
Διμήνι – Αρμένιο
Ζαγορά – Ιωλκία

2ος Ομιλος

Τα Αποτελέσματα:

Γόμφοι – Φίλιππος      62 – 55
Πρ. Γωνιά – Πελασγοί     53 – 70
Αγ. Νέστωρ – Φαλώρεια        59 – 55
Περσέας – Δίλοφο      0 – 20  (α.α.)

Η Βαθμολογία

Δίλοφος         4
Πελασγοί       4
Φαλώρεια      3
Πράσινη Γωνιά        3
Γόμφοι        3
Αγ. Νέστορας         3
Φίλλιπος Τρ     2

Η Επόμενη Αγωνιστική

Φίλιππος – Αγ. Νέστωρ
Δίλοφο – Πρ. Γωνιά
Φαλώρεια – Περσέας
Πελασγοί – Γόμφοι

3ος Ομιλος

Τα Αποτέλεσματα:

Φύλλο – Καλοχώρι     51 – 33
Μητρόπολη – Κέλτες  65 – 45
Καλλίθηρο – Απόλλων Κ.      61 – 64
Αετοί – Παλαμαϊκή       69 – 47

Η Βαθμολογία

Αετοί Λάρ.     4
Μητρόπολη     4
Παλαμαϊκή      3
Κέλτες     3
Φύλλο    3
Απόλλων Καρδ        3
Καλοχώρι      2
Καλλίθηρο     1

Η Επόμενη Αγωνιστική

Καλοχώρι – Αετοί
Παλαμαϊκή – Καλλίθηρο
Απόλλων Κ. – Μητρόπολη
Κέλτες – Φύλλο

Πηγή: eleftheria.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...