Τα βλέμματα σε Δένδρα, Κουλούρι και Νέα Πολιτεία…

Η 10η αγωνιστική σε 1ο & 2ο όμιλο στο πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σάββατο (23/11).

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας στους δύο ομίλους και η 10η «στροφή» παίρνει σειρά και μάλιστα υπάρχουν σημαντικά παιχνίδια με μεγάλο ενδιαφέρον…

Στον 1ο όμιλο, ο Σ.Σ. Ραψάνης θα υποδεχθεί στο γήπεδο τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ στα Δένδρα θα διεξαχθεί ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής με τον τοπικό Κεραυνό όπου θα φιλοξενήσει τη Πελασγιώτιδα.

Στην Αιγάνη, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, ενώ ο Άρης Κουλουρίου θα αναμετρηθεί στο γήπεδο του με τον Κεραυνό Δρυμού.

Στη Γιάννουλη, η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Μαρμαρίνη, ενώ ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης θα υποδεχθεί στην έδρα του τη Δόξα Βαλανίδας.

Στο γήπεδο «Νίκος Μηλιώνης» στη Βερδικούσια, η Προοδευτική θα φιλοξενήσει τον Ιπποκράτη, ενώ τέλος, το μεσημέρι της Κυριακής (24/11) η Ακαδημία Τυρνάβου θα υποδεχθεί στο γήπεδο του Τυρνάβου τον Όλυμπο Γόννων.

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Σ.Σ. Ραψάνης 23/11 Συκούριο
Δένδρα 23/11 Πελασγιώτιδα
Αιγάνη 23/11 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Κουλούρι 23/11 Δρυμός
Δήμητρα Γιάννουλης 23/11 Μαρμαρίνη
Πανιώνιος 23/11 Βαλανίδα
Βερδικούσια 23/11 Ιπποκράτης
Ακαδημία Τυρνάβου 24/11 Γόννοι

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      26 – 4   22
2. Δένδρα      22 – 7   22
3. Δήμητρα Γιάννουλης      19 – 6   21
4. Πελασγιώτιδα      13 – 8   16
5. Κουλούρι      12 – 15   16
6. Δρυμός      13 – 11   14
7. Βερδικούσια      10 – 13   12
8. Πανιώνιος      12 – 15   10
9. Βαλανίδα      9 – 17   10
10. Ιπποκράτης      12 – 11   10
11. Συκούριο      13 – 15   8
12. Ακαδημία Τυρνάβου      10 – 16   8
13. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      15 – 20   8
14. Μαρμαρίνη      6 – 12   6
15. Αιγάνη      12 – 18   6
16. Σ.Σ. Ραψάνης      8 – 21   4

Όσον αφορά στον 2ο όμιλο, τα Βούναινα θα φιλοξενήσουν στο γήπεδο τους τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’» ο Προμηθέας θα παίξει με τον Απόλλωνα Γαλήνης.

Ο Παναγροτικός Νίκαιας επιστρέφει στη φυσική του έδρα και θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση Φαρσάλων, ενώ στη Ραχούλα η Δόξα θα αγωνιστεί με τον Λαρισαϊκό.

Στην Υπέρεια, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Ατρόμητο Αγιων Αναργύρων, ενώ στη Γλαύκη, η τοπική ομάδα θα αναμετρηθεί με τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων η Αστραπή σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι θα φιλοξενήσει το Ελευθεραί που είναι πρωτοπόρος στον πίνακα της βαθμολογίας, ενώ τέλος, στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ο Πύρρος θα αναμετρηθεί με το Ναρθάκι.

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου έχει ως εξής:

Βούναινα 23/11 Μελισσοχώρι
Προμηθέας 23/11 Γαλήνη
Παναγροτικός Νίκαιας 23/11 Αναγέννηση Φαρσάλων
Ραχούλα 23/11 Λαρισαϊκός
Υπέρεια 23/11 Αγ. Ανάργυροι
Γλαύκη 23/11 Βαμβακού
Αστραπή Ν. Πολιτείας 23/11 Ελευθεραί
Πύρρος 23/11 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (9η Αγωνιστική)

1. Ελευθεραί      13 – 5   20
2. Ραχούλα      14 – 6   18
3. Βούναινα      19 – 10   17
4. Υπέρεια      19 – 14   17
5. Παναγροτικός Νίκαιας      18 – 14   16
6. Πύρρος      12 – 8   16
7. Αστραπή Ν. Πολιτείας      17 – 11   15
8. Βαμβακού      14 – 11   14
9. Άγ. Ανάργυροι      12 – 10   14
10. Μελισσοχώρι      14 – 13   14
11. Γλαύκη      9 – 14   7
12. Λαρισαϊκός      9 – 18   7
13. Γαλήνη      7 – 16   7
14. Αναγέννηση Φαρσάλων      8 – 12   6
15. Ναρθάκι      9 – 17   6
16. Προμηθέας      2 – 15   3

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...