Τα βρήκε «σκούρα» ο Αμπελωνιακός…

«Σκούρα» τα βρήκε ο Αμπελωνιακός απέναντι στον μαχητικό Πανιώνιο Νέας Σμύρνης με την ομάδα του Αμπελώνα να ισοφαρίζει στο 92’ το ματς με τον κοντινή κεφαλιά του Κωτούλα στέλνοντας τις δυο ομάδες στον έξτρα χρόνο.

Νωρίτερα στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ είχε ανοίξει ο Ζήσης ενώ για τους φιλοξενούμενους την ευκαιρία να ισοφαρίσει το παιχνίδι νωρίτερα είχε ο Κακαβίτσης όπου από την άσπρη βούλα νικήθηκε από τον Ιορδανίδη στο 61’ λεπτό.

Στην παράταση ο Αμπελώνας σοβαρεύτηκε και με τους Παλάσκα και Φτίκα κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού με σκορ 1 – 3.

Οι συνθέσεις

Πανιώνιος: Ιορδανίδης, Στρατής, Βασιλείου (66’ Θεοδώρου), Καρδαμήλης (78’ Φλώρος), Σκέντης Π., Ελιζόπουλος Σ. (85’ Κίτσας), Κίτσιος, Ελιζόπουλος Κ., Ζήσης, Κίτσης, Σκέντης Σ.

Αμπελωνιακός (Τάκης Παραφέστας): Κατσιβέλης, Μαγκάνος (66’ Μούργκας), Κωτούλας, Δαλακώνης, Παλάσκας, Φλέγγας, Κούρο, Τζιαρτζάνης, Μπίκος (51’ Ρόκκα), Συκιώτης (51’ Φτίκας), Κακαβίτσης.

* Η φωτογραφία ανήκει στο παιχνίδι Ηρακλής Χάλκης – ΑΕΔ Νίκαιας.