Τα γκολ ήρθαν στο τέλος…

Χωρίς νικητή και με σκορ 1 – 1 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Δόξα Βαλανίδας και Συκέα για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό στο σημερινό παιχνίδι κι έτσι οι αμφότεροι έχουν από τέσσερις βαθμούς και βρίσκονται στη τρίτη θέση της βαθμολογίας πίσω από το Αβέρωφ και τον Δολιχιακό.

Στο 22ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Τέλλιος αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση των θείων και το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ. Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 90ο λεπτό, η Βαλανίδα κέρδισε πέναλτι με τον Νίκο Παλάντζα και ο Καστάμης ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα πετυχαίνοντας το 1 – 0.

Ωστόσο, η Συκέα αντέδρασε πολύ γρήγορα και με τη σέντρα σημείωσε το 1 – 1 κι έφερε το 1 – 1. Μετά από τη σέντρα λοιπόν, ο Τέλλιος πήρε τη κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, κέρδισε τον Κυριάκη που έκανε λάθος εκτίμηση της μπάλας και έδωσε τον βαθμό στη Συκέα στη τελευταία φάση του αγώνα.

Οι άνθρωποι της Συκέας ευχαριστούν θερμά τους ανθρώπους της Δόξας Βαλανίδας για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυριάκης, Παπαγιάννης (46′ λ.τ. Παζάρας), Βελώνης (72′ Μούτσιαλος), Καστάμης, Μουταφίδης, Θάνος, Παλάντζας Π., Μπαϊράμης (46′ Αδάμου), Παλάντζας Ν., Καρέλας, Τέλλιος.

Α.Ο. Συκέας (Φώτης Κατσιγιάννης): Λιάκος, Κατσιγιάννης Β., Κατσιγιάννης Φ. (70′ Καρατζιόλη Δ.), Τάχατος (46′ Ζιώζιας Β.), Βάμπος (75′ Χασιώτης), Ζιώζιας Ν., Ζιώζιας Ι., Τέλλιος, Κουλιούμπας, Μπλιάμπλιας, Λάζος.