Τα κατάφερε με ανατροπή!

Την εκτός έδρας νίκη απέναντι στους Αγίους Αναργύρους πανηγύρισε το Κιλελέρ με σκορ 4 – 2 στην 9η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας κι έτσι συνεχίζει να είναι πρωτοπόρος στο φετινό πρωτάθλημα μέχρι και αυτή την αγωνιστική.

Με αυτή τη νίκη, οι «κιτρινόμαυροι» έφθασαν τους είκοσι τρεις πόντους και συνεχίζουν στη πρώτη θέση, ενώ από την άλλη, το αξιόμαχο συγκρότημα του Χρήστου Γραβάνη έμεινε στους δέκα πέντε και την έκτη θέση της βαθμολογίας ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης ο Δημήτρης Μητρακούλης με πλασέ από θέση βολής έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ επτά λεπτά μετά, το Κιλελέρ έφθασε στην ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αλέξη Τζατζάκη, πέναλτι το οποίο και κέρδισε ο Μπάμπης Παπαδημητρίου.

Μάλιστα, στο 25ο λεπτό του αγώνα ο Νίκος Φαρμάκας με μία όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ όπως μας έχει συνηθίσει άλλωστε, ανέτρεψε το εις βάρος σκορ των φιλοξενουμένων και πέτυχε το 1 – 2, ενώ λίγα λεπτά πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Αλέξης Τζατζάκης με όμορφο τελείωμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Δημήτρης Μητρακούλης βρήκε ξανά δίχτυα για το σύνολο του Χρήστου Γραβάνη και μείωσε σε 2 – 3, όμως το τελικό σκορ και το 2 – 4 διαμόρφωσε στο τέλος του παιχνιδιού ο Κώστας Κουσιώρας με σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Χρήστος Γραβάνης): Παυλόπουλος, Παύλου (82′ Ευαγγέλου), Ηλιάζι, Τσιφλίζογλου, Κουμπούρας (46′ Τζεμολάρι), Κολοβός (85′ Αμαρλαριώτης Μ.), Μούμος, Αμαρλαριώτης Αθ., Μητρακούλης, Μπακαρτζής, Τσιρβούλης.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Παπαρσένης, Μίλι (60′ Κοκότσικας), Γουρνάρης, Νεστορίδης, Παλάσκας, Βράκας, Φαρμάκας (77′ Κολοβός), Ζιόμπουρας Απ. (82′ Κασιός), Παπαδημητρίου, Κουσιώρας, Τζατζάκης (90′ Γαγάρας).