Τα κατάφερε στην επανάληψη!

Με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του από τη Μελία έφυγε το Ελευθεραί σήμερα το απόγευμα, καθώς επικράτησε της τοπικής ομάδας με 4 – 1 στο δεύτερο μέρος στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣΛ!

Τα «λιοντάρια» έφθασαν τους δέκα οκτώ πόντους με τη σημερινή νίκη και συνεχίζουν στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, η Μελία έμεινε στη προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας μόλις επτά βαθμούς.

Στο 52ο λεπτό ο Χρήστος Αετόπουλος με ένα εντυπωσιακό σουτ από τα 30 μέτρα έβαλε το Ελευθεραί μπροστά στο σκορ, καθώς η μπάλα σταμάτησε στο βάθος της εστίας των γηπεδούχων, ενώ με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Δημήτρης Καββαδίας διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους με πλασέ ύστερα από έξοχη κάθετη πάσα του Βαγγέλη Θεοδώρου.

Οκτώ λεπτά αργότερα (68′), το Ελευθεραί ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 χάρη στο τέρμα του Βαγγέλη Θεοδώρου με σουτ έξω από τη περιοχή, ενώ στο 79ο λεπτό ο Γιάννης Μαυρουδής τροφοδότησε τον Χρήστο Τσίντζουρα και ο τελευταίος με σουτ από πλεονεκτική θέση διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1 – 4 στο 85ο λεπτό, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ στο σημερινό παιχνίδι στη Μελία.

Α.Ο. Ελευθεραί (Μάκης Αλεξούδης): Κραβαρίτης, Μαυρουδής Αντ. (60′ Τσίντζουρας), Μάστορας (70′ Ρουμελιώτης), Κολοβός, Μέκρας Χρ., Μέκρας Γ. (60′ Τσιάμης), Αετόπουλος, Θεοδώρου, Κουρούκας, Μαυρουδής Ι., Καββαδίας (75′ Πεπόσι).