Τα κατάφερε στο τέλος με τον Φουσίκα!

Μία σπουδαία και παράλληλα πολύ σημαντική νίκη πήρε σήμερα το μεσημέρι ο Αετός Μακρυχωρίου, όπου κέρδισε το Καλοχώρι εκτός έδρας με σκορ 1 – 2, για την 18η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Με το σημερινό τρίποντο λοιπόν, η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς, ενώ το Καλοχώρι έχει ένα τρίποντο παραπάνω, έπειτα και από την αγωνιστική αυτή.

Οι του Μακρυχωρίου έμειναν με δέκα παίκτες στο 2ο λεπτό του αγώνα, καθώς έπειτα από απόφαση του κ. Αγγελούλη, ο Νικολαΐδης αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα από τον ρέφερι…

Κι ενώ το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να έχει σημειωθεί κάποιο τέρμα, στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό ο Λευτέρης Τέας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 0 – 1 για την ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 68ο λεπτό, με τον Φάνη Τσιάτα να πετυχαίνει το 1 – 1 με κοντινή προβολή, ενώ στο 75ο λεπτό ο β΄βοηθός κ. Μακρής ακύρωσε ως οφ σάιντ τέρμα του Παναγιώτη Πάσιου με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Λευτέρη Τέα.

Τελικά, ο Αετός Μακρυχωρίου κατάφερε να πετύχει το 2 – 1 στο παιχνίδι και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, με το πλασέ του Παναγιώτη Φουσίκα που κατέληξε στα δίχτυα του Καλοχωρίου, μετά από τη σέντρα του Γιώργου Τίκου.

Αετός Μακρυχωρίου (Γιάννης Μπουρνάκας): Πουτσιάκας, Νικολαΐδης, Χριστιανίδης (68′ Φουσίκας), Τίκος, Δάσσιος, Γκαμπέτας, Παυλόπουλος (32′ λ.τ. Καρβούνης), Μάντζιαρης, Τέας, Θεοχάρης (55′ Αργύρης), Πάσιος.