Τελειώσε στο 30’…

Ο Δολιχιακός πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 και παρέμεινε σε απόσταση ενός βαθμού από τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο. Η ομάδα του Κώστα Καζάκη επικράτησε με 2 – 1 της Γλαύκης, με τα τρία γκολ να σημειώνονται στο πρώτο 30λεπτο του αγώνα.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Βασίλης Λιόλιος κρέμασε τον τερματοφυλάκα της Δάφνης Γλαύκης από πλάγια δεξιά για το 1 – 0.

Το 1 – 1 έγινε στο 8ο λεπτό, όταν ο Μίχος εκμεταλλεύτηκε το λάθος των αμυντικών του Δολιχιακού και με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Β. Θεοδωράκη.

Στο 25′ ο Πρακατές έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του. Λιόλιος, Στέφανος Σουγλής και Πρακατές συνδυάστηκαν ωραία με τον τελευταίο να νικά τον Κουκούτση με δυνατό σουτ για το 2 – 1.

Στο δεύτερο μέρος η Γλαύκη ήταν καλύτερη, απείλησε κυρίως με στημένα και έχασε δυο πολύ καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Στο 75′ οι αμυντικοί του Δολιχιακού έδιωξαν την τελευταία στιγμή την μπάλα πάνω από την γραμμή σε σουτ του Βεργή, ενώ στο 82′ ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση.

Το 2 – 1 έμεινε μέχρι το τέλος και ο Δολιχιακός πήρε την πολύτιμη νίκη.

Δολιχιακός (Κώστας Καζάκης): Θεοδωράκης Β., Σιαπάκος, Νούσιας, Θεοδωράκης Στ., Ντόκος, Σουγλής Στ., Τζήκας, Ζιάκος (82′ Σουγλής Ζ.), Λιόλιος Β. (88′ Σπάχος), Πρακατές (77′ Σουγλής Κ.), Κατής.

Δάφνη Γλαύκης (Δημήτρης Δανιλούλης): Κουκούτσης, Σερακιώτης (78′ Χατζηβασιλείου), Αποστόλου, Γκόγκας, Υφαντής, Σμυρλής, Βεργής, Τσιαγκάλης (72′ Τσιώλης Ν.), Τσιώλης Β., Βράκας, Μίχος (74′ Τζιότζιος).